کوهدشت رکورددار خرید گندم در لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کوهدشت رکورددار خرید گندم در لرستان به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت اله بیرانوند شامگاه شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: باتوجه‌به اینکه زمان خرید گندم تا اوایل سایت احکامماه ادامه دارد؛ لذا پیش‌بینی بر این است ۵۱۰ هزار تن گندم در سطح استان خریداری شود.
وی افزود: از این میزان، ۸۱ هزار تن گندم در کوهدشت، ۷۱ هزار تن در خرم‌آباد و ۶۷ هزار تن در شهرستان ازنا، ۶۱ هزار تن در شهرستان دلفان و ۴۸ هزار تن گندم در شهرستان الیگودرز خریداری شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان، عنوان کرد: بیشترین درصد رشد برداشت و خرید گندم را در رومشکان داشته‌ایم، به‌گونه‌ای که در سال قبل ۳۹۰ تن گندم در رومشکان خریداری شده است و امسال میزان خرید به هفت هزار تن رسیده است.
بیرانوند، اضافه کرد: این میزان، حاکی از رشد ۱۸۵۲ درصدی خرید گندم در رومشکان است.
وی با اشاره به میزان پرداخت مطالبات، تصریح کرد: میزان خرید گندم بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان است که از این رقم، بالغ بر هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر را باید پرداخت کنیم.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان، اظهار کرد: قطعاً این میزان پرداخت مطالبات، تأثیر بسزایی در معیشت و اقتصاد کشاورزان خواهد داشت. امیدوارم از خبر کوهدشت رکورددار خرید گندم در لرستان راضی بوده باشید.

کوهدشت رکورددار خرید گندم در لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۷ ۰۲:۳۷:۴۴