کنفرانس ملی نهج البلاغه در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای یزد برگزار
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کنفرانس ملی نهج البلاغه در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای یزد برگزار
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد محتشمی روز چهارشنبه در نشستی خبری با اشاره به اهمیت حرفه آموزی در کاهش آمار بیکاری اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای نقشی اثرگذار در تربیت دانشجویان دارای مهارت دارد و ۹۰ درصد دانشجویان این دانشگاه قبل از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند.
وی افزود: در حال حاضر ۱۱ دانشکده فنی و حرفه ای در استان یزد فعال هستند و بیش از ۱۰ هزار دانشجو در دانشکده های این دانشگاه در سطح استان در حال تحصیل هستند.
محتشم در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری کنفرانس ملی علمی و تخصصی نهج‌البلاغه با رویکرد «کار، تولید و نقش آن در تعالی جامعه» به میزبانی این دانشگاه خبر داد و گفت: این کنفرانس ۲۸ و ۲۹ آذرماه مصادف با ایام وحدت حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود.
وی افزود: رسالت اصلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای تربیت نیروی انسانی ماهر برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور است.
محتشمی ادامه داد: برگزاری این کنفرانس با توجه به ارزش‌های اصیل دینی و اخلاقی در زمینه اقتصادی و حرفه‌ای از دیدگاه نهج‌البلاغه مانند ارزش کار و تلاش، کسب حلال، انصاف و عدالت، پرهیز از اسراف و تبذیر، تعاون و وفای به عهد و غیره حائز اهمیت است، بنابراین هدف از برگزاری این کنفرانس، مهجوریت‌زدایی از آموزه‌های حیات‌بخش نهج‌البلاغه و جریان دادن آن در همه ابعاد زندگی به ‌ویژه در مبحث مدیریت کار و تولید تعریف شده است.
وی با اشاره به محورهای اصلی این کنفرانس افزود: از محورهای این کنفرانس می‌توان به عدالت اقتصادی و تأثیر آن در رونق و سلامت کار و تولید از منظر نهج‌البلاغه، نظم و انضباط کاری از منظر نهج‌البلاغه، آثار روحی و روانی اشتغال و نقش آن در تعالی جامعه براساس آموزه‌های نهج‌البلاغه، زمینه‌های فرهنگی تحقق عدالت در کسب و کار از دیدگاه امام علی(ع) با تأکید بر نهج‌البلاغه، مدیریت، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، هدایت و نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی از منظر نهج‌البلاغه و سیره حضرت علی(ع)، تأثیر اخلاق مدیران و کارآفرینان بر تعالی سازمانی از دیدگاه حضرت علی(ع) با تأکید بر نهج‌البلاغه، علم، کار و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از منظر نهج‌البلاغه و سیره حضرت علی(ع)، فرهنگ کار از منظر امام علی(ع) در نهج‌البلاغه، رویکرد امام علی(ع) به رفاه اجتماعی در نهج‌البلاغه و سیره اقتصادی امام علی(ع) در نهج‌البلاغه اشاره کرد.
وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳۰ سایت احکامماه نسبت به ارسال مقالات خود و ثبت‌نام از طریق وب سایت www.cnby.ir اقدام کنند.
محتمشی یادآور شد: این کنفرانس دارای مجوز رسمی برگزاری ISC است و تمام مقالات پذیرفته شده در آن در پایگاه استنادی ISC نمایه خواهند شد. امیدوارم از خبر کنفرانس ملی نهج البلاغه در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای یزد برگزار
می‌شود
راضی بوده باشید.

کنفرانس ملی نهج البلاغه در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای یزد برگزار
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۹ ۰۲:۴۳:۴۷