کمک نظامی جدید آمریکا به اوکراین به ارزش ۲.۵ میلیارد
دلار

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کمک نظامی جدید آمریکا به اوکراین به ارزش ۲.۵ میلیارد
دلار
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که ایالات متحده بسته کمک نظامی دیگری به دولت کی یف به ارزش کلی ۲.۵ میلیارد دلار تخصیص می دهد.
گفته شده این بسته کمک تسلیحاتی شامل ۵۹ نفربر زرهی برادلی و ۹۰ خودروی زرهی استرایکر خواهد بود.
علاوه بر این، واشنگتن هشت سامانه دفاع موشکی آونجرو مهمات اضافی برای سامانه‌های دفاع هوایی ناسامس و پرتاب‌کننده‌های موشک هیمراس را در اختیار دولت کیف قرار خواهد داد.
دولت آمریکا در دوران ریاست جمهوری جو بایدن، جواز ارسال حدود ۲۵ میلیارد دلار کمک نظامی مستقیم به اوکریان را صادر کرده است.
گرچه آمریکا تاکنون از ارسال تانک به اوکراین خودداری کرده اما وزرای دفاع گروه موسوم به «گروه ارتباط دفاعی اوکراین» که اعضای ناتو نیز در آن عضویت دارند، روز جمعه در پایگاه نیروی هوایی رمش‌تاین آلمان گرد هم آمده و درباره ارسال تسلیحات سنگین‌تر به کی‌یف بحث و گفت‌وگو خواهند کرد.
از سوی دیگر، نشریه نیویورک‌تایمز در گزارشی افشا کرد که ارتش آمریکا از زرادخانه اسرائیل در اراضی اشغالی، صدها هزار گلوله توپخانه به اوکراین ارسال می‌کند. بر اساس گزارش اخیر نیویورک‌تایمز، همزمان با تحلیل رفتن زرادخانه تسلیحاتی نیروهای اوکراین، پنتاگون در تقلاست تا برای این کشور مهمات پیدا کند و در همین راستا، از طریق زرادخانه‌ای واقع در اراضی اشغالی، برای کی‌یف خمپاره و مهمات می‌فرستد!
تایمز با اشاره به چند مقام صهیونیستی و آمریکایی که نخواسته نامشان فاش شود، نوشت: پنتاگون به زرادخانه‌ای بزرگ اما ناشناخته آمریکا در اسرائیل متوسل شده تا نیازهای مبرم اوکراین به خمپاره را برآورده کند.
هرچند مشخص نیست که این توافق چه زمانی منعقد شده اما تل‌آویو موافقت کرده تا واشنگتن حدود ۳۰۰ هزار گلوله توپخانه ۱۵۵ میلیمتری از این انبار تسلیحاتی را به اوکراین ارسال کند.
تایمز نوشت: حدود نیمی از ۳۰۰ هزار گلوله مذکور، پیش‌تر به اروپا انتقال یافته و سرانجام از طریق لهستان به دست اوکراین خواهد رسید.
از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰)، آمریکا بیش از یک میلیون توپ ۱۵۵ میلیمتری به اوکراین ارسال یا جواز ارسال آن را صادر کرده است. یک مقام ارشد آمریکا به تایمز گفته که «بخش قابل‌توجهی» از این توپ‌های ارسالی، از موجودی زرادخانه‌های تسلیحاتی آمریکا در کره جنوبی و تل‌آویو تامین شده است.
پیش‌تر بلومبرگ در گزارشی نوشته بود که روسیه اعلام کرده در صورتی که تل آویو نسبت به ارسال مستقیم یا غیرمستقیم تسلیحات به اوکراین اقدام کند، با پاسخ مسکو مواجه خواهد شد. امیدوارم از خبر کمک نظامی جدید آمریکا به اوکراین به ارزش ۲.۵ میلیارد
دلار
راضی بوده باشید.

کمک نظامی جدید آمریکا به اوکراین به ارزش ۲.۵ میلیارد
دلار  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۰ ۰۲:۳۶:۳۷