کمبود معلم در مدارس استان بوشهر جبران می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کمبود معلم در مدارس استان بوشهر جبران می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی موحدی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال سه آزمون جذب معلم در آموزش و پرورش استان بوشهر برگزار شده است.
وی اضافه کرد: در جذب معلم مدارس استثنایی هشت هزار و ۳۴۰ نفر شرکت کردند که ۷۶۶ نفر به مرحله بعدی راه یافتند و ۴۰۷ نفر جذب می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از جذب رشته دبیری برای مدارس استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این بخش ۳۸۰ هنرآموز رشته دبیری استخدام خواهند شد.
نامگذاری امسال به نام آموزش و پرورش
وی خاطرنشان کرد: امسال جذب ۳۶۴ نفر در دستور کار قرار گرفته است و از طریق دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر از یک هزار و ۲۸۲ متقاضی ۵۰۰ نفر برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند.
موحدی با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۱۱ معلم شهید و ۴۷۱ شهید دانش‌آموز استان بوشهر تجلیل از خانواده معظم شهدای فرهنگی استان را از برنامه‌های مهم دانست و اظهار داشت: در هفته معلم از معلمان و فرهنگیان در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر تجلیل شد.
وی با بیان اینکه امسال از سوی استاندار بوشهر به نام آموزش و پرورش نامگذاری شده است گفت: در این راستا مشکلات این مجموعه در بخش‌های مختلف از جمله تکمیل طرح‌های نیمه تمام مدارس در اولویت است.
برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز
موحدی پیگیری استقرار اداره آموزش و پرورش عشایر استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اکنون آموزش و پرورش عشایر استان تحت پوشش فارس است، ۲ هزار دانش‌آموز عشایر استان بوشهر به ویژه در مناطق عشایری دشتستان، تنگستان، دیر، دشتی تحصیل می‌کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان را از دیگر برنامه‌های امسال دانست و بیان کرد: خیرین در عرصه ساخت فضاهای آموزشی و امکانات آموزشی نقش مهم و اثرگذاری دارند.
وی یکی از برنامه‌های مهم آموزش و پرورش استان بوشهر را جبران کمبود معلم مدارس دانست و اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی امسال هزار و ۶۵۰ معلم در آموزش و پرورش استان بوشهر استخدام می‌شوند. امیدوارم از خبر کمبود معلم در مدارس استان بوشهر جبران می‌شود راضی بوده باشید.

کمبود معلم در مدارس استان بوشهر جبران می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۹ ۰۲:۴۳:۳۰