کره جنوبی و آمریکا موشک شلیک کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کره جنوبی و آمریکا موشک شلیک کردند به گزارش سوالات شرعی و احکام، خبرگزاری یونهاپ بامداد چهارشنبه از اقدام ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی در شلیک موشک به سمت دریای ژاپن خبر داد.
بر اساس این گزارش، خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد که کره جنوبی و ایالات متحده ۴ فروند موشک را به سمت دریای ژاپن شلیک کردند.
ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی اعلام کرد که این کشور و آمریکا به منظور نشان دادن توان مشترک خود برای هدف قرار دادن اهداف فرضی ۴ موشک را شلیک کردند.
ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی افزود که شلیک این موشک‌ها در واکنش به اقدام کره شمالی در شلیک یک فروند موشک بالستیک طی بامداد سه شنبه صورت گرفت.
این در حالی است که بامداد روز سه‌شنبه، گارد ساحلی ژاپن گزارش داد، موشک بالستیک کره شمالی که بر فراز ژاپن به سمت اقیانوس آرام پرتاب شد، در اقیانوس آرام خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرده است. محل سقوط این موشک‌ها به صورت دقیق اعلام نشده، اما گارد ساحلی ژاپن از کشتی‌های حاضر در منطقه خواست به زباله‌های موشک‌های کره شمالی نزدیک نشوند و در صورت یافتن چنین زباله‌هایی فوراً با مقامات تماس بگیرند.
«هیروکازو ماتسونو»، دبیر ارشد کابینه ژاپن با اعلام اعتراض شدید ژاپن به کره شمالی گفت: «این گونه پرتاب‌ها، قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند و امنیت کشور و منطقه ما را تهدید می‌کند.»
«یون سوک‌یول»، رئیس‌جمهور کره جنوبی هم در واکنش به آزمایش موشکی جدید کره شمالی هشدار داد که سئول پاسخی «قاطع» به این اقدام پیونگ‌یانگ خواهد داد.
آمریکا نیز روز سه شنبه درخواست برگزاری نشست شورای امنیت برای روز چهارشنبه به منظور بررسی پرتاب موشک بالستیک کره شمالی را ارائه کرد.
به گزارش رویترز، یک مقام آمریکایی در این خصوص گفت که پس از شلیک موشک بالستیک پیونگ یانگ بر فراز ژاپن برای اولین بار در ۵ سال گذشته، ایالات متحده از شورای امنیت سازمان ملل خواهد خواست تا فردا چهارشنبه در مورد کره شمالی به صورت علنی جلسه‌ای برگزار کند. امیدوارم از خبر کره جنوبی و آمریکا موشک شلیک کردند راضی بوده باشید.

کره جنوبی و آمریکا موشک شلیک کردند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۵ ۰۲:۴۷:۲۹