کانادا ۸۸ فروند جنگنده اف-۳۵ از آمریکا خریداری می
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کانادا ۸۸ فروند جنگنده اف-۳۵ از آمریکا خریداری می
کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، دولت کانادا از خرید ۸۸ فروند جنگنده اف- ۳۵ آمریکا به ارزش ۱۹ میلیارد دلار (۱۳.۲ میلیارد یورو) به منظور نوسازی ناوگان قدیمی خود که بزرگترین سرمایه گذاری طی ۳۰ سال گذشته است خبر داد.
بر اساس این گزارش، «آنیتا آناند» وزیر دفاع کانادا طی نشستی خبری گفت: این قرارداد با توجه به جنگ اوکراین و مواضع چین در منطقه اقیانوس هند و آرام از اهمیت زیادی برخوردار است. وقت آن رسیده است که دفاع از کشور از جمله منطقه قطب شمال را تضمین کنیم.
طبق قرارداد منعقده با واشنگتن و دو گروه «لوکهید مارتین» و «برات اند ویتنی» آمریکا نخستین مجموعه از این جنگنده‌ها سال ۲۰۲۶ میلادی تحویل خواهد شد و بین سال‌های ۲۰۳۲ و ۲۰۳۴ تکمیل می‌شود.
این در حالی است که سخنگوی شرکت صنایع نظامی لاکهید مارتین ۲۵ آذر ماه گذشته از سقوط یک فروند جنگنده اف -۳۵ آمریکا خبر داده بود.
سخنگوی لاکهیدمارتین گفته بود که یک فروند جنگنده اف -۳۵ آمریکا طی پرواز آزمایشی در یک پایگاه هوایی در ایالت تگزاس سقوط کرد.
وی همچنین گفته بود که لاکهیدمارتین پروتکل‌های مناسب تحقیقات در خصوص این حادثه را دنبال خواهد کرد.
گفتنی است صنایع تسلیحاتی آمریکا با وجود پیشرفته بودن در سطح جهان در سال‌های اخیر با مشکلات عمده‌ای مواجه بوده اند. نقص فنی در هواپیماها و بالگردهای نظامی آمریکایی مساله جدیدی نیست و پیش از این نقص‌های جدی در جنگنده‌های اف ۳۵ که ارتش آمریکا آن را قوی‌ترین جنگنده در جهان می‌داند، خبر ساز شده بود. امیدوارم از خبر کانادا ۸۸ فروند جنگنده اف-۳۵ از آمریکا خریداری می
کند
راضی بوده باشید.

کانادا ۸۸ فروند جنگنده اف-۳۵ از آمریکا خریداری می
کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۰ ۰۲:۳۸:۱۰