کانادا ۴۲ فرد و ۲۱ نهاد در روسیه را تحریم کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کانادا ۴۲ فرد و ۲۱ نهاد در روسیه را تحریم کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، وزارت خارجه کانادا اعلام کرد که دولت این کشور ۴۲ فرد و ۲۱ نهاد دیگر در روسیه را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.
بر اساس این اطلاعیه منتشر شده، «آنتون کوتیاکوف»، وزیر کار و حفاظت اجتماعی روسیه، «یوگنی پریماکوف جونیور»، رئیس آژانس فدرال روسیه برای کشورهای مشترک المنافع و شهروندان مقیم خارج از کشور و همکاری‌های بشردوستانه بین‌المللی، و «آناتولی تورکونوف»، رئیس پژوهشکده دولتی روابط بین‌المللی مسکو به فهرست تحریمی کانادا علیه روسیه افزوده شده‌اند. همچنین برخی کارشناسان علوم سیاسی مانند «فئودور لوکیانوف»، «آندری کورتونوف» و «دیمیتری ترنین»، همراه با افراد دیگری به فهرست تحریم‌های کانادا علیه روسیه افزوده شده‌اند.
از جمله نهادهای تحریم شده می‌توان به پژوهشکده دولتی روابط بین‌المللی مسکو، مدرسه عالی اقتصاد، جنبش میهن پرستانه نظامی یونرمی، انجمن جغرافیایی روسیه، باشگاه گفتگوی والدای، کمیته ملی تحقیقات بریکس، جنبش کودکان و جوانان روسیه جنبش اول، روزنامه آنلاین وزگلیاد و روزنامه کومسومولسکایا پراودا اشاره کرد.
چندی پیش نیز وزارت خارجه کانادا اعلام کرد که اتاوا ۱۲۹ فرد و ۶۳ نهاد روسیه را در پی جنگ اوکراین مورد تحریم قرار داده است. وزارت خارجه کانادا افزود که این تحریم‌ها مقامات ارشد دولتی و نهادهای دفاعی روسیه را شامل می‌شود.
این در حالی است که «استفان بیرجیرون» رئیس مجلس نمایندگان در پارلمان کانادا پیش از این گفته بود که برخی تحریم‌های اقتصادی کانادا علیه روسیه نتایج معکوس به همراه دارد و موجب وارد آمدن زیان به کشاورزان کانادایی شده است.
تحریم‌های کانادا علیه روسیه به بهانه جنگ اوکراین صورت می‌گیرد و نخستین دور این تحریم‌ها در اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز شد. در آن زمان ترودو مدعی شد که دولت اتاوا تعامل اقتصادی با جمهوری‌های خودخوانده لوهانسک و دونتسک را ممنوع می‌کند و خرید اوراق قرضه دولتی روسیه نیز از این پس ممنوع خواهد بود.
کانادا یکی از حامیان بزرگ اوکراین در جنگ این کشور با روسیه بوده و از ابتدای عملیات نظامی مسکو در کی‌یف در فوریه ۲۰۲۲، همواره نسبت به تأمین کمک نظامی گسترده برای اوکراین اقدام کرده است.
در خردادماه امسال نیز، دولت کانادا اعلام کرد که ۲۴ فرد و ۱۷ نهاد از جمله رئیس جمهور سابق اوکراین ویکتور یانوکوویچ و تعدادی از موزه‌ها و مقامات در مناطق کریمه، خرسون و زاپوریژیا را تحریم کرده است.
«ملانی جولی»، وزیر امور خارجه کانادا در این ارتباط اعلام کرد که کانادا تحریم‌های بیشتری را علیه ۲۴ فرد و ۱۷ نهاد در اوکراین به عنوان بخشی از مقررات اقدامات ویژه اقتصادی (اوکراین) اعمال می‌کند. این اقدامات کانادا به بهانه واکنش مستقیم به تلاش‌های روسیه عنوان شده و ادعا شده است که واکنشی به سایت‌های فرهنگی، مؤسسات و نهادهایی هستند که علیه هویت اوکراین فعالیت می‌کنند.
دولت کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد: کانادا افراد مرتبط با سرقت اشیا فرهنگی توسط روسیه را برای مقابله با تلاش‌های کرملین برای «روسیه‌سازی» فرهنگ اوکراین تحریم می‌کند. ویکتور یانوکوویچ و پسرش الکساندر، تعدادی از مقامات مناطق جدید روسیه، چندین موزه در کریمه، خرسون، ماریوپل و ملیتوپل، وزارتخانه‌های فرهنگ و آموزش منطقه‌ای، برخی رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در میان افراد و نهادهای تحریم‌شده هستند. امیدوارم از خبر کانادا ۴۲ فرد و ۲۱ نهاد در روسیه را تحریم کرد راضی بوده باشید.

کانادا ۴۲ فرد و ۲۱ نهاد در روسیه را تحریم کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۳ ۰۲:۳۷:۵۲