کاشت ۵ هزار هکتار دانه روغنی «کاملینا» در لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کاشت ۵ هزار هکتار دانه روغنی «کاملینا» در لرستان به گزارش خبرنگار سایت احکام، مجتبی میر روز یکشنبه در حاشیه همایش برنامه داشت محصولات پاییزه، اظهار داشت: بعد از کارهای خوبی که در مراحل داشت توسط همکاران بخش کشاورزی صورت گرفت برای آگاهی‌های فنی همکاران مراکز خدمات و مدیریت‌های جهاد کشاورزی استان کارگاه آموزشی، تغذیه گیاهی بر قرار کردیم و اساتیدی از تهران و وزارتخانه در توسعه تغذیه کودی دعودت کردیم تا در این گارگاه آموزشی نکات تخصصی و فنی را به همکاران منتقل کنند تا در نهایت در افزایش و کیفیت تولید در استان مؤثر باشد.
وی با بیان اینکه در زمینه کاشت «کاملینا» بسیار موفق عمل کردیم، گفت: در حوزه کاشت «کاملینا» لرستان با همت مراکز جهاد کشاورزی و کارشناسان بخش کشاورزی استان پنج هزار هکتار کاشت انجام دادند در حالی کل کشت در سطح کشور ۱۰ هزار هکتار است که این گام بسیار مهم در حوزه تناوب کشت در استان است که کارشناسان برداشته‌اند و در زمینه کاشت کلرنک در حال حاضر ۷۰۱ هکتار در استان کاشت انجام شده و حدود دو هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا کاشت شده، همچنان کشت ادامه دارد و این عدد در حال افزایش است.
معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان، تصریح کرد: کارشناسان بخش کشاورزی در تناوب دیم تغییرات خوبی ایجاد کرده‌اند که این مسئله بسیار مهم است و به افزایش تولید استان و دیگر مسائل کمک می‌کنند.
میر در زمینه کود، گفت: با وجود مشکلات، امسال در حوزه مصرف کود لرستان بین هشت استان در سطح کشور و از نظر توازن بین پنج استان اول کشوری هستیم که تمام این موفقیت با وجود موانع و مشکلات محصول تلاش همه همکاران در این عرصه است.
وی در رابطه با بیمه محصولات کشاورزی، گفت: کارها و تلاش‌هایی در این بخش صورت گرفته اما نیاز است تلاش‌های بیشتری انجام گیرد تا در این حوزه شاهد موفقیت‌های همانند سایر بخش در سطح کشور باشیم. امیدوارم از خبر کاشت ۵ هزار هکتار دانه روغنی «کاملینا» در لرستان راضی بوده باشید.

کاشت ۵ هزار هکتار دانه روغنی «کاملینا» در لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۳ ۰۲:۳۸:۵۲