پیروزی ائتلاف چپ در انتخابات پارلمانی فرانسه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پیروزی ائتلاف چپ در انتخابات پارلمانی فرانسه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری رویترز، دور دوم انتخابات فرانسه در حال به پایان رسید که ائتلاف چپ در نظرسنجی‌های پای صندوق رأی پیشتاز است.
بر این اساس، گرچه ائتلاف راست اجتماع ملی به رهبری مارین لوپن امید زیادی به پیروزی در انتخابات داشت اما اکنون شواهد حاکی از آن است که ائتلاف چپ بین ۱۷۵ تا ۲۱۵ کرسی را در پارلمان فرانسه به خود اختصاص خواهد داد.
مقامات محلی از مشارکت ۶۰ درصدی مردم در پای صندوق‌های رأی خبر می‌دهند که بالاترین میزان مشارکت از سال ۱۹۸۳ به شمار می‌رود.
امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و سایر مقامات این کشور به شدت نگران به قدرت رسیدن راستگرایان در پارلمان بودند. حتی مقامات اتحادیه اروپا نیز نگرانی خود را از این موضوع ابراز کردند.
راستگرایان با تاکید بر ملی گرایی، مخالف نهادهایی همچون اتحادیه اروپا هستند که اقدام به محدود کردن آزادی عمل کشورها می‌کند و به منافع ملی اهمیتی نمی‌دهد. همچنین راستگرایان بر مقابله با بحران پناهجویان تاکید دارند. امیدوارم از خبر پیروزی ائتلاف چپ در انتخابات پارلمانی فرانسه راضی بوده باشید.

پیروزی ائتلاف چپ در انتخابات پارلمانی فرانسه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۸ ۰۲:۳۷:۰۶