وعده نمایندگان وزارت نیرو برای پیگیری مشکلات ۲ سد
لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وعده نمایندگان وزارت نیرو برای پیگیری مشکلات ۲ سد
لرستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، نمایندگان وزارت نیرو روز یکشنبه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان، آخرین جزئیات و اقدامات در رابطه با دو پروژه سد سازی لرستان یعنی «معشوره» و «بختیاری» را اعلام کردند.
در این دیدار «مرادی» و «هنربخش» آغاز مطالعه سد معشوره در سال ۱۳۵۰ را یادآور شدند و تغییر در میزان تخصیص بودجه و وجود خشکسالی‌های متوالی در طول سالیان گذشته را از مهم‌ترین دلایل تأخیر در ساخت سد «معشوره» در طول دهه گذشته عنوان و بر پیگیری جدی برای تکمیل هر چه سریع‌تر این طرح تاکید کردند.
همچنین نمایندگان وزارت نیرو آخرین تصمیمات درباره مختصات سد «معشوره» را چنین برشمردند که حجم کل سد «معشوره» ۹۹۰ میلیون متر مکعب، ارتفاع سد ۱۱۹ متر، احداث دو نیروگاه ۷۰ مگاواتی، ۱۸۵ میلیون متر مکعب تخصیص آب، آبیاری زمین‌های زیر دست سد و ایجاد هزار شغل مستقیم است و که تا کنون ۳۰۰ نفر که اکثریت آنها بومی هستند مشغول به کار شده‌اند.
در این دیدار نمایندگان وزارت نیرو با اشاره به قرار گرفتن ۱۴ روستا در اطراف این سد گفتند که تاکنون با پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان دو روستا جابجا و منتقل شده‌اند.
در ادامه نمایندگان وزارت نیرو به آغاز احداث «فرازبند» سد «معشوره» و خاک برداری از جناحین سد اشاره کردند و افزودند: پیش بینی می‌شود این مرحله تا اردیبهشت سال ۱۴۰۲ به پایان برسد.
همچنین در این جلسه مختصاتی از سد «بختیاری» به شرح حجم مخزن بیش از پنج میلیارد متر مکعب، ارتفاع ۳۲۵ متر، ایجاد نیروگاه برق دو هزار مگاواتی، تنظیم آب برای زمین‌های پایین دست سد، ایجاد هفت هزار شغل به صورت مستقیم و ۱۰ هزار شغل به صورت غیر مستقیم ارائه و تشریح شد.
بنا بر این گزارش، به فعالیت‌های عمرانی از قبیل ایجاد راه‌های دسترسی به سد «بختیاری»، ایجاد هشت کیلومتر راه داخلی مرتبط در محدوده سد «بختیاری» و کارهای مقدماتی برای احداث ریل قطار نیز اشاره شد و بر پیگیری کامل تا حصول نتیجه برای تکمیل این دو سد در استان تاکید شد. امیدوارم از خبر وعده نمایندگان وزارت نیرو برای پیگیری مشکلات ۲ سد
لرستان
راضی بوده باشید.

وعده نمایندگان وزارت نیرو برای پیگیری مشکلات ۲ سد
لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۰ ۰۲:۳۷:۴۸