وزیر جنگ اسرائیل با رئیس ستاد مشترک آمریکا دیدار و گفتگو
می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وزیر جنگ اسرائیل با رئیس ستاد مشترک آمریکا دیدار و گفتگو
می‌کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آی ۲۴، «یوآو گالانت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قرار است به زودی با «ژنرال مارک ای. میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دیدار کند.
یوآو گالانت همچنین عصر چهارشنبه به آمریکا سفر کرد و با «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد و «گیلاد اردان»، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد دیدار خواهد کرد.
این سفر و دیدار در حالی انجام می‌شود که اوضاع امنیتی رژیم صهیونیستی متشنج است. گالانت به دلیل ضعف مدیریت در مقابله با موج حملات نیروهای فلسطینی مورد انتقاد قرار گرفته است.
روز گذشته نیز اعلام شد که جلسه زودهنگام کابینه رژیم صهیونیستی برای بررسی تحولات اخیر کرانه باختری برگزار شد.
در این جلسه، کابینه رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و یوآف گالانت، وزیر جنگ این رژیم را مکلف کرد که مجموعه اقداماتی که برای مبارزه با مجریان عملیات‌های ضدصهیونیستی و حامیان آنان مورد توافق این کابینه قرار گرفته را اجرایی کنند.
وبگاه عبری زبان وای نت گزارش داد که این جلسه ۲ ساعت و نیم به طول انجامیده و بر اساس بیانیه دفتر نتانیاهو، در این جلسه کابینه رژیم صهیونیستی حمایت خود از فعالیت‌های ارتش این رژیم را اعلام کرده است.
در جریان این جلسه، ایتمار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بار دیگر از کابینه خواست که ایست‌بازرسی‌های بیشتری را در محورهای مواصلاتی کرانه باختری ایجاد کند، بازداشت فلسطینیان را به جریان بیاندازد و سیاست ترور را در کرانه باختری از سر بگیرد.
نمایندگان ارتش رژیم صهیونیستی در پاسخ به بن گویر اعلام کردند که این اقدامات از سال‌ها پیش در کرانه باختری در حال اجراست. یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در پاسخ به وزیر امنیت داخلی این رژیم گفت: این اقدام خطر درگیری و تنش را افزایش می‌دهد و ما باید به این نکته توجه کنیم. یک رخداد می‌تواند به رخدادهای دیگر بیانجامد.
بن گویر با شنیدن این سخنان به گالانت هجمه کلامی برد و گفت: مردم کشته می‌شوند و شما از خطر درگیری و تنش سخن می‌گوئید؟ ما باید بر سر اقدامات عملی ضد آنان (فلسطینیان کرانه باختری) توافق کنیم.
علاوه بر این وزیر تندرو امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواستار سخت‌گیری بیشتر در شرایط نگهداری اسرای فلسطینی در پاسخ به اجرای عملیات‌های ضدصهیونیستی در کرانه باختری شد، اما این خواسته وی نیز از سوی نتانیاهو نادیده گرفته شد و نتانیاهو به او گفت که این موضوع در جلسه دیگری مورد بحث قرار خواهد گرفت.
در مورد اقداماتی که در این جلسه اتخاذ شده خبر روشنی فاش نشده، اما ارزیابی‌ها حاکی از آن است که اقدامات رژیم صهیونیستی در پاسخ به عملیات‌های مقاومتی تشدید شود. امیدوارم از خبر وزیر جنگ اسرائیل با رئیس ستاد مشترک آمریکا دیدار و گفتگو
می‌کند
راضی بوده باشید.

وزیر جنگ اسرائیل با رئیس ستاد مشترک آمریکا دیدار و گفتگو
می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۴ ۰۲:۳۸:۰۷