ورود قطره چکانی سوخت به غزه/کنایه سازمان ملل به ورود محدود
سوخت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ورود قطره چکانی سوخت به غزه/کنایه سازمان ملل به ورود محدود
سوخت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در راستای ورود قطره چکانی و بسیار محدود سوخت به غزه، منابع خبری از ورود ۱۰ کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق گذرگاه رفح خبر دادند.
این منابع تاکید کردند که ۱۷ هزار لیتر سوخت از طریق گذرگاه رفح برای شرکت ارتباطات در غزه وارد شده است.
البته آنگونه که سازمان‌های بین‌المللی و آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل اعلام کردند، این مقدار سوخت به هیچ وجه پاسخگوی بخشی ناچیزی از نیازهای مبرم نوار غزه هم نیست.
قبل از آغاز جنگ روزانه ۵۰۰ کامیون انواع کالا وارد نوار غزه می‌شد و با این حال نیازهای مردم تحت محاصره غزه تامین نمی‌شد، اینگونه کمک‌های قطره چکانی به ویژه در سایه شرایط کنونی و جنگ همه جانبه و بی‌سابقه علیه غزه با توجه به حجم بالای مجروحان و محاصره همه جانبه مانند قطره‌ای از اقیانوس نیازهای ضروری ساکنان غزه است.
حتی سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرده که ورود روزانه ۶۰ هزار لیتر سوخت به غزه معادل ۵.۵ درصد از سوخت وارد شده به این باریکه قبل از جنگ خواهد بود.
در همین ارتباط نیز، «استفان دوجاریک»، سخنگوی سازمان ملل روز جمعه در واکنش به اقدام رژیم اسرائیل مبنی بر اجازه ورود روزانه دو تانکر سوخت به نوار غزه گفت که اسرائیل با ورود دو تانکر سوخت به غزه در هر روز موافقت کرده است اما «این مقدار قطره ای در دریای نیازهای ما است.»
از سوی دیگر، اوضاع بحرانی در بیمارستان شفا همچنان ادامه دارد و «مروان ابو سعده»، از جراحان ارشد بیمارستان شفا گفته است که نیروهای اسرائیلی در بیمارستان شفا چیزی نیافتند.
به گفته این پزشک بیمارستان شفا؛ اوضاع در بیمارستان شفا فاجعه‌بار است و با کمبود شدید آب و غذا مواجهیم و اسرائیل به ما ۳۰۰ لیتر سوخت پیشنهاد داده که این مقدار سوخت به هیچ وجه پاسخگوی ژنراتورهای بزرگ بیمارستان نیست و ما به ۲۴ هزار لیتر سوخت نیاز داریم.
همچنین شاخه نظامی جنبش حماس (گردان‌های قسام) در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه آنچه در بیمارستان شفا واقع در نوار غزه در حال رخ دادن است، جنایتی ورای تصور است، دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا را مسئول مستقیم نسل‌کشی ناشی از اشغال این بیمارستان دانست.
در این بیانیه آمده است: مرکز درمانی شفا حالا به یک پادگان نظامی بدل شده که تانک‌ها و تک‌تیراندازهای اشغالگران در آن مستقر هستند و آنچه در این مرکز رخ می‌دهد، جنایتی ورای تصور است.
در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: نیروهای اشغالگر دسترسی به داروخانه جهت استفاده بیماران را قطع کرده‌اند که در نتیجه به شهادت بسیاری از آنها منجر شده و قطع آب، غذا و دارو برای هزاران زخمی، آواره و کادر درمان حاضر در بیمارستان، شرایط فاجعه‌باری را ایجاد کرده است. این یک رویه سیستماتیک برای نسل‌کشی تمام افراد حاضر در بیمارستان است که درست مقابل چشم جهانیان صورت می‌گیرد.
قسام در ادامه بایدن و دولت آمریکا را مسئول مستقیم جنایت نسل‌کشی ناشی از اشغال بیمارستان شفا دانست و تاکید کرد: ما بایدن را مسئول جنایات بیرحمانه علیه کودکان، زنان و غیرنظامیان بی‌دفاعی می‌دانیم که با حمایت دولت آمریکا، در سراسر نوار غزه به شهادت می‌رسند. امیدوارم از خبر ورود قطره چکانی سوخت به غزه/کنایه سازمان ملل به ورود محدود
سوخت
راضی بوده باشید.

ورود قطره چکانی سوخت به غزه/کنایه سازمان ملل به ورود محدود
سوخت  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۸ ۰۲:۴۰:۲۰