واکنش حماس به شهادت فلسطینی ها با گلوله نظامیان
صهیونیست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش حماس به شهادت فلسطینی ها با گلوله نظامیان
صهیونیست
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به شهادت شماری از فلسطینیان به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر اسرائیلی در کرانه باختری تاکید کرد که دشمن صهیونیستی سیاستی تروریستی و نازیستی را به منظور تضعیف عزم و اراده ملت و مقاومت فلسطین در پیش گرفته و دست به جنایتی آشکار و همه‌جانبه علیه فلسطینیان زده است.
قاسم تصریح کرد که مایه ننگ است که تشدید جنایات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین با نشست‌های عادی‌سازی روابط و تبادل سفرا بین برخی کشورهای عربی و رژیم اشغالگر همزمان شده است.
ساعاتی پیش از این، وزارت بهداشت فلسطین از شهادت «عبدالهادی فخری یوسف نزال»، نوجوان ۱۸ ساله فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران اسرائیلی در شهرک قباطیه خبر داد.
گفته شده که این نوجوان فلسطینی شامگاه پنجشنبه در شهرک قباطیه در جنوب جنین به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی زخمی شده بود که ساعتی بعد بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.
این وزارتخانه اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ فلسطینی از جمله ۳ کودک در کرانه باختری به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.
صبح پنجشنبه همچنین وزارت بهداشت اعلام کرد که ۱۰ فلسطینی در جریان یورش گسترده نظامیان صهیونیست به نابلس واقع در کرانه باختری زخمی شدند که ۵ نفر از آنها با گلوله جنگی هدف قرار گرفته‌اند.
نظامیان صهیونیست صبح روز پنجشنبه به شهر مناطق مختلف شهر نابلس یورش بردند و نیروهای مقاومت فلسطین نیز به مقابله با آنها پرداخته و درگیری میان آنها رخ داد.
از سوی دیگردر ادامه اقدامات ضدبشری صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی، باشگاه اسیر فلسطین اعلام کرد تصویب پیش نویس قانون لغو تابعیت اسرای ساکن اراضی ۱۹۴۸ توسط پارلمان رژیم صهیونیستی در راستای اخراج گسترده فلسطینیان و مقابله با حضور آنان در سراسر فلسطین است. این باشگاه اعلام کرد: این روند اخراج هیچگاه متوقف نشده و رویه‌های آن با ارائه ابتکارات و قوانین نژاد پرستانه گسترده‌تر شده است و در سال های اخیر به مهمترین ابزار اشغالگران برای آواره کردن فلسطینیان از این سرزمین تبدیل شده است.
پارلمان رژیم صهیونیستی روز گذشته پیش نویس قانون سلب تابعیت از اسرای فلسطینی ساکن اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و تبعید آنها به کرانه باختری را به تصویب رساند. اعضای ائتلاف دولت رژیم صهیونیستی و جناح اپوزیسیون پیش نویس قانون سلب تابعیت از اسرایی که از تشکیلات خودگردان حقوق و تسهیلات دریافت می‌کنند، را تأیید کردند.
به موجب این قانون، هر شخصی که به حبس محکوم شود و ثابت شود که از تشکیلات خودگردان فلسطین حقوق یا تسهیلات دریافت می‌کند، تابعیت وی سلب شده و به پس از پایان دوره محکومیتش، به مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان تبعید می‌شود. امیدوارم از خبر واکنش حماس به شهادت فلسطینی ها با گلوله نظامیان
صهیونیست
راضی بوده باشید.

واکنش حماس به شهادت فلسطینی ها با گلوله نظامیان
صهیونیست  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۳ ۰۲:۴۶:۲۹