واکنش حماس به برگزاری نشست سازش در ابوظبی امارات

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش حماس به برگزاری نشست سازش در ابوظبی امارات به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از فلسطین الیوم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به برگزاری نشست سازش موسوم به نشست عادی سازی نقب در ابوظبی واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس گفت: تداوم برگزاری نشست های مقدماتی نشست موسوم به عادی سازی نقب که تازه ترین آن با حضور رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه در امارات برگزار شد، پافشاری بر اشتباه عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر است.
سخنگوی حماس همچنین افزود که برگزاری این نشست تحت کابینه فاشیستی و نژادپرست رژیم اشغالگر، این رژیم را به تشدید تجاوزات به مردم فلسطین و مقدسات و اسرای فلسطینی تشویق می کند.
نشست موسوم به نشست نقب روز دوشنبه با حضور مقاماتی از امارات، بحرین، مصر، مغرب، ایالات متحده و رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در ابوظبی آغاز گردید.
این در حالی است که یک نویسنده صهیونیست پیش از این درباره نتایج مورد انتظار عادی سازی برخی رژیم‌های عربی با تل آویو و تلاش‌های اخیر برای ادغام در منطقه عربی بدون حل موضوع فلسطین ابراز بدبینی کرده بود.
«آوی شیلون» در مقاله‌ای در روزنامه صهیونیستی‌ها آرتص نوشت: اسرائیل می‌تواند به یک جامعه فئودال تقسیم شده به بخش‌های مختلف تبدیل شود. روند دنبال کردن فرهنگ سیاسی عرب از جمله تمرکز ثروت در دست افراد معین و تهدید به سرکوب آزادی‌ها می‌تواند تفسیر بیشتری از توافقات ابراهیم (سازش) ارائه دهد چرا که ما در نهایت روز به روز بیشتر به هم شباهت پیدا می‌کنیم.
این نویسنده صهیونیست همچنین نسبت به خطرناک بودن ادغام اسرائیل در منطقه بدون حل موضوع فلسطین که نتایج معکوسی در پی خواهد داشت، هشدار داد و افزود: ما به حاکمان عرب فناوری جاسوسی و سانسور می‌دهیم و آنها فرهنگ سیاسی آسیب پذیر در اختیار ما قرار می‌دهند و در حقیقت این مجازات حقیقی ما به دلیل تداوم اشغالگری است.
لازم به ذکر است که مقاماتی از بحرین، امارات متحده عربی، رژیم صهیونیستی و آمریکا طی مراسمی در کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، توافقنامه سازش موسوم به «توافقنامه صلح آبراهام» را امضا کردند. هدف از امضای این توافقنامه، عادی سازی روابط دوجانبه میان ابوظبی- تل آویو است.

در این مراسم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزرای خارجه امارات متحده عربی و بحرین- «عبدالله بن زائد آل نهیان» و «عبداللطیف بن راشد الزیانی» – شرکت داشتند. امیدوارم از خبر واکنش حماس به برگزاری نشست سازش در ابوظبی امارات راضی بوده باشید.

واکنش حماس به برگزاری نشست سازش در ابوظبی امارات  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۰ ۰۲:۳۶:۵۹