هیچ قدرت نرمی مثل قدرت مکتب اهل‌بیت (ع) نیست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هیچ قدرت نرمی مثل قدرت مکتب اهل‌بیت (ع) نیست به گزارش سوالات شرعی و احکام، در آستانه دهه ولایت و فرارسیدن عید سعید غدیر، نخستین گردهمایی بین‌المللی «راویان اهل‌بیت (ع)» با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از فعالان رسانه‌ای شبه قاره در ساختمان مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) قم برگزار شد.
آیت‌الله رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) در این گردهمایی با ارزشمند دانستن فعالیت‌های فعالان رسانه‌ای اهل‌بیت (ع) در شبه قاره هند، اظهار کرد: این فعالیت‌ها به لحاظ محتوایی ارزشمند هستند، اما با کمترین امکانات اجرا می‌شوند. فعالیت‌های فعالان رسانه‌ای در عرصه مجازی، دارای کارنامه درخشانی است که گُل آن، اجرای سرود «سلام فرمانده» به زبان‌های مختلف و با ترجمه‌های زیبا بود که بر روی همگان تأثیر خوبی گذاشت.
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به تأثیر انقلاب اسلامی در جهان اظهار کرد: عده‌ای در گذشته تصور می‌کردند با ترویج لیبرالیسم، همه انقلاب‌ها، لائیک و غیر دینی خواهند بود، اما با پیروزی انقلاب اسلامی ایران مواجه شدند و اکنون با یک فرصت طلایی در جهان مواجه هستیم. شاید به لحاظ سخت‌افزاری در دنیا، جزو پیشرفته‌ها قلمداد نشویم، اما قوی‌ترین محتوای قدرت نرم را در اختیار داریم. هیچ قدرت نرمی مثل قدرت نرم مکتب اهل‌بیت (ع) نیست. مکتب لیبرالیسم در ترویج عقلانیت و معنویت در دنیا با مشکل مواجه شده است.

وی ادامه داد: ما باید در کار رسانه‌ای از سواد رسانه‌ای، مهارت و اخلاق رسانه‌ای برخوردار باشیم و در عین حال باید از قالب‌های متنوع همچون سینما و انیمیشن استفاده کنیم و بهترین و مؤثرترین قالب‌ها را یاد بگیریم.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر ضرورت تداوم این گردهمایی‌ها از سوی خبرگزاری ابنا با سایر فعالان افزود: باید بانک اطلاعاتی از فعالان رسانه‌ای اهل‌بیتی داشته باشیم و ظرفیت‌ها را در این بانک اطلاعاتی، تجمع کنیم. این فعالان، یک ظرفیت هستند که در کنار هم می‌توانند یک موج رسانه‌ای بزرگی ایجاد کنند. تأسیس اتحادیه فعالان رسانه‌ای نیز از موضوعاتی است که باید مورد اهتمام باشد و مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) آمادگی دارد در این مسیر، یاری‌گر فعالان رسانه‌ای باشد.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اهمیت موضوع غدیر اظهار کرد: فعالان رسانه‌ای اهل‌بیتی باید در زمینه احیای غدیر فعال باشند و تلاش کنند امام معصوم را به دنیا، به‌خصوص نخبگان معرفی کنند.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به جایگاه دین مبین اسلام در دنیا اظهار کرد: دشمنان به دنبال تحریف چهره اسلام در دنیا هستند، چون قدرت اثرگذاری اسلام در جهان، فراگیر شده است. دشمنان، اسلام داعشی را ترویج می‌کنند و به بهانه ترویج اسلام رحمانی به دنبال اسلام لیبرالی هستند، در حالی که رسول اکرم (ص) که پیامبر رحمت بود، در برابر خودکامگان مقاومت می‌کرد.
وی در پایان با تاکید بر مؤلفه «امید» در نگاه رسانه‌ای و نشر اخبار شیعیان بر اساس آموزه‌های اهل بیتی در جهان خاطر نشان کرد: باید به آینده مسلمانان، امیدوار بود و دنیای اسلام را به آینده اسلام امیدوار ساخت و ایمان و امید را در بین مسلمانان تقویت کرد.

حسن صدرایی عارف، سرپرست خبرگزاری اهل‌بیت (ع) نیز ضمن خوشامدگویی به حاضران بیان داشت: این مجمع و خبرگزاری، به نام اهل بیت (ع) بوده و خانه همه دوستداران حضرات ائمه (ع) است و امید این را داریم تا این نشست‌ها و گردهمایی‌ها، منجر به تعامل و هم‌افزایی سازنده‌ای میان پیروان اهل‌بیت (ع) شود.
در ادامه این گردهمایی، جمعی از فعالان رسانه‌ای کشورهای شبه قاره به ارائه نظرات خود پرداختند.
تشکیل اتحادیه برای ایجاد ارتباط بین خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای، دایر شدن نمایندگی‌های خبرگزاری اهل‌بیت (ع) در برخی کشورهای شبه قاره، حمایت و توجه مادی و معنوی مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) از فعالان، نقش‌آفرینی خبرگزاری ابنا به‌عنوان حلقه اتصال فعالان کشورهای مختلف و همچنین فعالیت گسترده‌تر در فضای مجازی و پیام‌رسان‌های بین‌المللی از جمله موضوعات مطرح شده از سوی حاضران بود.

ما در حال تجربه یک جنگ ترکیبی از سوی دشمن هستیم
حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی، مدیرکل فرهنگی جامعۀ المصطفی العالمیه نیز ضمن تشکر از مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) و خبرگزاری ابنا برای برگزاری این گردهمایی اظهار کرد: با نظر به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون جایگاه رسانه و جهاد تبیین، اهمیت برگزاری این گردهمایی چندبرابر می‌شود؛ ما در حال تجربه یک جنگ ترکیبی از سوی دشمن هستیم که جنگ رسانه‌ای بخشی از این تهاجم است و باید متناسب با آن پاسخ بدهیم.
وی افزود: جامعۀ المصطفی العالمیه همواره درصدد فراهم کردن فضای فعالیت فرهنگی و علمی برای مبلغان و فعالان رسانه‌ای است و در این مسیر حرکت می‌کند. جامعۀ المصطفی العالمیه و مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با توجه به زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها، توانایی برگزاری دوره‌های آموزشی برای فعالان رسانه‌ای و ایجاد زمینه همکاری و همگرایی را دارند که با این همکاری‌ها شاهد رشد ترویج معارف اهل‌بیت (ع) در بخش شبه قاره آسیا خواهیم بود. سخنران ویژه این گردهمایی، امیدوارم از خبر هیچ قدرت نرمی مثل قدرت مکتب اهل‌بیت (ع) نیست راضی بوده باشید.

هیچ قدرت نرمی مثل قدرت مکتب اهل‌بیت (ع) نیست  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۵ ۰۲:۴۲:۰۵