هدف «نشریه شارلی ابدو» اسلام ستیزی و ایران ستیزی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هدف «نشریه شارلی ابدو» اسلام ستیزی و ایران ستیزی است مسعود نجابتی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام اظهار داشت: نام نشریه زرد شارلی ابدو سال‌های اخیر بواسطه هتاکی‌هایی که نسبت به ساحت پیامبر اسلام انجام داده بر سر زبان‌ها افتاد که در پی این جسارت قلب و احساسات میلیون‌ها انسان آزاده و مسلمین در جای جای این کره خالی جریحه دار شد.
استاد برجسته و پیشکسوت گرافیک کشور بیان داشت: در هفته‌های اخیر نیز این نشریه که ماهیت ضد دینی و ضد اخلاقی دارد، اقدام به برگزاری مسابقه‌ای توهین آمیز نسبت به رهبر معظم انقلاب اسلامی کرد که این اقدام سخیف آنان، اعتراض بسیاری از مردم ما در شهرهای مختلف و حتی کشورهای دیگر را در پی داشته است.
مدیر کانون هنر شیعی ابراز داشت: ضرورت داشت تا پشت پرده این نشریه و هدف از اقدامات اخیر آنان مورد بررسی و تبیین قرار گیرد که در این راستا بهترین گزینه مسعود شجاعی طباطبایی بود که در عرصه ملی و بین‌المللی در حوزه کاریکاتور شناخته شده و صاحب سبک است.
وی بیان داشت: نشریه شارلی ابدو بر خلاف تصورات عامه، نشریه‌ای زرد به شمار می‌رود و از جنبه‌های هنری محلی از اعراب ندارد و آثاری که در مسابقه اخیر ارائه شد نیز از لحاظ کیفیت در سطح پایینی قرار داشت که دستندرکاران آن فقط توانستند تعدادی اندکی از این آثار را منتشر کنند.
نجابتی عنوان داشت: بر اساس مستنداتی که شجاعی طباطبایی در این نشست ارائه داد، هدف اصلی این نشریه که پشت پرده آن حامیان صهیونیستی هستند هدف قرار دادن اسلام و اسلام ستیزی و در گام بعدی ایران ستیزی است چرا که امروز جمهوری اسلامی پرچم اسلام ناب محمدی را در جهان برافراشته است و در رأس آن رهبر معظم انقلاب سکاندار این جریان است.
وی بیان داشت: برپایی نشست «شارلی ابدو از تأسیس تاکنون» با حضور کاریکاتوریست شناخته شده بین المللی سید مسعود شجاعی طباطبایی به همت حوزه هنری استان قم، کانون هنر شیعی، مؤسسه مفید، مدرسه هدایت، معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و خانه مطبوعات استان قم مورد استقبال جامعه هنری، رسانه‌ای و نخبگانی استان قم قرار گرفت که امیدواریم این گونه نشست‌ها در راستای نشان دادن اهداف دشمنان از اقدامات اینگونه، مؤثر باشد و بصیرت افزایی خوبی به دنبال داشته باشد. امیدوارم از خبر هدف «نشریه شارلی ابدو» اسلام ستیزی و ایران ستیزی است راضی بوده باشید.

هدف «نشریه شارلی ابدو» اسلام ستیزی و ایران ستیزی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۵ ۰۲:۴۰:۴۵