نرخ باسوادی آذربایجان شرقی نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نرخ باسوادی آذربایجان شرقی نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام والمسلمین علی پوررادی عصر جمعه در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن سالروز نهضت و سوادآموزی اظهار کرد: نهضت سوادآموزی با دستور امام رحمت‌الله به منظور ریشه‌کنی بی‌سوادی تشکیل شد و به عبارتی جهاد مدرسه‌سازی و سواد آموزی در کشور ما شکل گرفت.
وی افزود: در حال حاضر پیشرفت‌های زیادی به خاطر این سوادآموزی در کشور حاصل شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه طبق آخرین سرشماری زمان طاغوت بین سن‌های ۱۰ تا ۴۹ سال فقط ۳۶.۵ درصد باسواد وجود داشت، ادامه داد: الان این رقم در سال ۱۴۰۰ به ۹۶.۴ رسید که تقریباً ۶۰ درصد رشد داشته است.
وی افزود: در زمان طاغوت فقط ۲۱ درصد بانوان در استان باسواد بودند که الان به ۹۴ رسیده است. آیا این ارقام را رسانه‌های خارجی می‌بینند؟
مدیرکل آموزش و پرورش استان متذکر شد: مساعدت ائمه جماعت به خاطر تشویق بی‌سوادان و کم سوادان به علم‌آموزی، مشارکت فرمانداران و بخشداران، همراهی سازمان برنامه و بودجه در اعلام افراد بی‌سواد، مشارکت و همراهی صدا و سیما، تشکیل مستمر جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی، مشارکت شورای اسلامی برای شناسایی و معرفی بی‌سوادان از دیگر برنامه‌ها برای ریشه‌کنی بی‌سوادی است که باید انجام گیرد.
وی خاطرنشان کرد: استان آذربایجان‌شرقی سال گذشته رتبه اول کشور در جذب و کلاس‌گذاری بی‌سوادی را کسب کرده است.
پوررادی با اشاره به تشییع ۶ پیکر تازه تفحص شده دفاع مقدس در تبریز، گفت: دو پیکر شهید تازه تشییع شده در استان پیکر دانش‌آموزان ۱۵ و ۱۶ ساله بود که طبق برنامه در نظر گرفته، برنامه‌های در مدارس برای این شهدا برگزار شد که قطعاً اثرگذار بین دانش‌آموزان بود.
وی یادآور شد: آرزو دارم تا بی‌سوادی در استان آذربایجان‌شرقی و کل کشور ریشه‌کن شود که این آرزو برآورده نمی‌شود، مگر اینکه همه با هم همدل شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: ۳۰ سال در بخش‌های مختلف آموزشی از جمله کلاس‌های مدارس راهنمایی تا دبیرستان و دانشگاه و بخش اداری دستگاه تعلیم و تربیت حضور داشتم و الان در این سمت هستم و تنها هدف و تلاشم این است که با کمک مردم و همکاران دست در دست هم دهیم اهداف آموزشی را به سرمنزل مقصود برسانیم. امیدوارم از خبر نرخ باسوادی آذربایجان شرقی نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر
است
راضی بوده باشید.

نرخ باسوادی آذربایجان شرقی نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۴ ۰۲:۳۸:۴۸