نخست وزیر جدید نیوزلند سوگند یاد می کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نخست وزیر جدید نیوزلند سوگند یاد می کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از نیوزیلند هرالد، «کریس هیپکینز»، وزیر آموزش، پلیس و خدمات عمومی نیوزلند روز یکشنبه به عنوان رهبر جدید حزب حاکم کارگر نیوزلند و نخست وزیر جدید این کشور کار خود را آغاز می‌کند.
او جانشین «جاسیندا آردرن»، نخست وزیر پیشین نیوزلند می‌شود که به تازگی اعلام کرد که تصمیم به استعفا و کناره گیری دارد. جاسیندا آردرن هفته گذشته با علام استعفای خود گفت: تابستان پارسال امیدوار بودم که نه تنها برای یک سال دیگر بلکه برای یک دوره دیگر آمادگی پیدا کنم چون این همان چیزی است که امسال به آن نیاز داریم اما موفق به این کار نشدم.
نخست وزیر نیوزیلند افزود: می‌دانم که بعد از این تصمیم چه حرف و حدیث‌هایی در راه خواهد بود اما تنها چیز قابل توجه و جالبی این است که بعد از ۶ سال پشت سر گذاشتن چالش‌های بزرگ، درک می‌کنید که من هم انسان هستم. وی ادامه داد: سیاستمداران هم انسان هستند. ما تا جایی که بتوانیم، هرچه در توان داریم را انجام می‌دهیم و بعد از آن، زمان رفتن فرا می‌رسد و برای من این زمان فرا رسیده است. آردرن همچنین بر این باور است که حزب کارگر در انتخابات آتی پیروز خواهد شد.
انتظار می‌رود به زودی آردرن استعفای خود را به صورت کتبی و رسمی ارائه کند و هیپکینز به عنوان چهل و یکمین نخست‌وزیر نیوزلند کار خود را آغاز کند. نخست وزیر بعدی نیزولند لقب کریس فیکس آن هیپکینز را به خود اختصاص داده است زیرا او همچنین دارای مشاغل مرتبط با مدیریت بحران در دولت است و قرار شده که در ۲۵ ژانویه اولین جلسه کابینه خود را ریاست کند.
همچنین نخست وزیر جدید نیوزلند، کارمل سپولونی را به عنوان معاون خود انتخاب کرده است. سپولونی در حال حاضر وزیری است که دارای داری طرح هیی از جمله در زمینه توسعه اجتماعی و اشتغال است.
آردرن پنجشنبه هفته گذشته به طور ناگهانی اعلام کرد که تا پایان ماه از سمتش استعفا خواهد کرد. بر این اساس، آردرن روز چهارشنبه استعفای خود را تقدیم رئیس دولت خواهد کرد و سپس قرار است که هیپکینز سوگند یاد کند.
هیپکینز ۴۴ ساله که به «چیپی» مشهور است و هفته گذشته در نشستی مطبوعاتی گفته بود: این بزرگ‌ترین افتخار و بزرگ‌ترین مسئولیت زندگی من است. از چالشی که در انتظارم است، انرژی می‌گیرم و هیجان‌زده هستم.
وی پیش از این به عنوان وزیر «واکنش به همه‌گیری کووید ۱۹» در دولت آردرن فعالیت می‌کرد و پیشتاز راهبرد «مرزهای بسته» بود و در جریان نشست‌های مطبوعاتی روزانه آردرن، معمولاً در کنار وی حاضر می‌شد. امیدوارم از خبر نخست وزیر جدید نیوزلند سوگند یاد می کند راضی بوده باشید.

نخست وزیر جدید نیوزلند سوگند یاد می کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۳ ۰۲:۳۸:۱۵