نخستین کنگره ملی شهدا و ایثارگران محیط زیست برگزار می
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نخستین کنگره ملی شهدا و ایثارگران محیط زیست برگزار می
شود
سید رضا نورانیان در گفتگو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: اولین کنگره ملی شهدا و ایثارگران محیط زیست با حضورمسئولان کشوری، خانواده های گرانقدر شهدا و ایثارگران محیط زیست در دوم آذرماه سال جاری برگزار می شود.
وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست در نظر دارد به پاس زحمات و رنج های متحمل شده جانبازان و خانواده معظم شهدا، هر دو سال یک بار مراسمی شایسته برای تجلیل از این قشر برگزار کند.
نورانیان با اشاره به سختی کار محیط بانان گفت: محیط بانان کسانی هستند که ثابت کردند جانشان را هم برای حفاظت از محیط زیست فدا می کنند و در این راستا استان یزد و مجموعه محیط زیست استان، یک شهید محیط بان را تقدیم حریم سبز میهن کرده همچنین در دفاع از محیط زیست این استان دو جان باخته در حین ماموریت، ۱۳ محیط بان مصدوم و سه محیط بان جانباز را در کارنامه خود دارد.
وی با اشاره به اینکه شهید علی اکبر قنبری زاده، یکصد و بیستمین شهید محیط بان کشور است، از حضور خانواده این شهید و سه محیط بان جانباز در این کنگره ملی خبر داد.
نورانیان با بیان اینکه دولت سیزدهم در حوزه محیط زیست و ارتقاء آن گام‌های مهمی برداشته است، افزود: دولت به دنبال مردمی سازی محیط زیست است و بحث مشارکت و مردم پایه کردن محیط زیست در دیدگاه های مقام عالی سازمان و دولت مورد تاکید است و خوشبختانه دولت حاضر در تلاش برای بهبود شرایط محیط زیست کشور، اقدامات ارزنده‌ای را در حوزه محیط زیست داشته است.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب و دفاع مقدس بر لزوم برجسته‌سازی و تداوم فرهنگ ایثار و شهادت برای پاسداری از ارزش‌های معنوی و ذاتی محیط زیست و طبیعت کشور تاکید کرد.
گفتنی است؛ خانواده محیط زیست در سطح کشور ۱۲۲ شهید و ۴۸ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده و این کنگره به منظور شناساندن بیشتر مظلومیت مدافعان و حافظان سبزپوش کشور در قالب شغل محیط بانی برگزار می شود. امیدوارم از خبر نخستین کنگره ملی شهدا و ایثارگران محیط زیست برگزار می
شود
راضی بوده باشید.

نخستین کنگره ملی شهدا و ایثارگران محیط زیست برگزار می
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۹ ۰۲:۳۹:۵۶