نتوانستیم ۳٠ سانتی متر برف را مدیریت کنیم/ بی خبری از عشایر
استان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نتوانستیم ۳٠ سانتی متر برف را مدیریت کنیم/ بی خبری از عشایر
استان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید علی احمدزاده سه شنبه شب در نشست اضطراری ستاد بحران با انتقاد از اعضای ستاد بحران گفت: ستاد بحران در سامانه بارشی اخیر عملکرد قابل قبول نداشت.
وی با اشاره به اینکه از سیل مانسون تابستان به خوبی عبور کردیم، عنوان داشت: با اولین بارش برف با مشکلات عدیده‌ای روبرو شدیم.
استاندار گفت: برخی مناطق استان در خاموشی به سر می‌برند و جاده‌های روستایی مسدود شدند، اما هیچ کسی در این خصوص گزارشی به من ارائه نکرد و من از ستاد بحران گلایه دارم.
احمد زاده تصریح کرد: از دیشب تا حالا ۳۰ سانتی متر برف آمده، اما نتوانستیم آن را مدیریت کنیم و به این روز افتادیم که مردم با مشکلاتی مواجه شدند و به شدت از ما انتقاد دارند.
استاندار با بیان اینکه انتظار بیشتری از ستاد بحران داشتم به قطعی برق اشاره کرد و گفت: قسمت‌های زیادی از شهر برق ندارند، این قابل قبول نیست.
وی خطاب به مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گفت: اگر اکیپ‌های شرکت برق جوابگو نبود، باید بعد از اذان صبح از ستاد بحران درخواست می‌کردید تا از یکی از استان‌های همجوار به کمک شما بیایند.
احمد زاده افزود: دلیل ندارد بگویید اکیپ کم است و دو سه روز طول می‌کشد تا برق وصل شود.
استاندار گفت: تا فردا ظهر همه استان باید در وضعیت عادی قرار گیرند و آب آشامیدنی، راه، برق، تلفن و اینترنت همه در شرایط عادی باشد و هیچ مسئولی هم نمی‌تواند بگوید امکانات من نرسید، هرچه امکانات دولت، سپاه و شرکت نفت و گاز دارد، بسیج شوند.
وی تصریح کرد: نمی‌دانم چه به روز عشایر آمده و گزارشی از عشایر هنوز به دستم نرسیده است.
احمد زاده با بیان اینکه در مناطق گرمسیری مشکلی نداریم، خطاب به مدیران عنوان کرد: اگر با کمبودی مواجه بودید، چرا از مناطق گرمسیری درخواست کمک نکردید.
احمد زاده افزود: مردم به من پیامک دادند که آب و برق ندارند و در شرایط سختی هستند، در حقیقت ستاد بحران در این اتفاق رفوزه شد.
احمدزاده با بیان اینکه چرا جاده‌های روستایی از دیشب تا کنون مسدود هستند، خطاب به مدیرکل راهداری گفت: مگر به شما نگفتم یک دستگاه ماشین‌آلات برای منطقه زیلایی سیلاب و کلوار و مور زرد در منطقه مستقر کنید.
وی افزود: اگر این کار را کرده بودید چرا باید از دیشب تا حالا این مناطق و مناطق سادات محمودی و لوداب به دلیل مسدود بودن جاده‌ها آب و برق نداشته باشند؟.
احمدزاده با بیان اینکه در برابر مردم سر به زیر و شرمنده هستم و باید از آنها عذرخواهی کنم، اظهار کرد: برای پیگیری کارهای استان در تهران بودم، چرا هیچ کدام از شما مدیران به من نگفتید استان دارد از دست می‌رود تا برگردم.
وی افزود: وقتی مطلع شدم بلافاصله خودم را به استان رساندم و از جاده‌ها و وضعیت برق بازدید کردم و فوراً دستور تشکیل جلسه را دادم.
استاندار با بیان اینکه مردم در مرکز استان برق ندارند و با مشکلات عدیده مواجه هستند، افزود: چرا ستاد بحران استان کاری نکرد. شما مقصر هستید من هم مقصرم چرا اینقدر با تأخیر به من اطلاع دادید، چرا نگفتید آقای احمدزاده زورمان نمی‌رسد خودت را برسان، مردم حق دارند ناراحت شوند.
استاندار با انتقاد از آب و فاضلاب عنوان کرد: چگونه ممکن است آب و فاضلاب نتواند برای ۲۴ ساعت آب شهر را تأمین کند و چگونه مخزنی برای شهر یاسوج پیش‌بینی نشده و این وضع قابل قبول نیست.
وی تصریح کرد: قبلاً می‌گفتم استان «محرومی» هستیم، اما الان مشخص شد «فوق محرومیم» چرا در سایر شهرها مخازن تصفیه آب است، اما در این استان نیست و نتوانستیم طی این سال‌ها کاری انجام دهیم.
استاندار با بیان اینکه در یک کار کوچک رفوزه شدیم چه برسد به کارهای بزرگ، خاطرنشان کرد: در مقابل رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و مردم سر به زیر و شرمنده هستم. امیدوارم از خبر نتوانستیم ۳٠ سانتی متر برف را مدیریت کنیم/ بی خبری از عشایر
استان
راضی بوده باشید.

نتوانستیم ۳٠ سانتی متر برف را مدیریت کنیم/ بی خبری از عشایر
استان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۱ ۰۲:۴۱:۳۹