نامه بازنشستگی داورزنی ابلاغ نشده است/وضعیت ژیمناستیک مشخص
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نامه بازنشستگی داورزنی ابلاغ نشده است/وضعیت ژیمناستیک مشخص
می‌شود
آرش فرهادیان مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام درباره بازنشستگی داورزنی و منع حضورش در انتخابات فدراسیون گفت: وضعیت بازنشستگی افراد در مسئولیت‌های مختلف به خصوص ریاست فدراسیون‌ها، از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش اعلام می‌شود و اینکه فردی بازنشسته است و امکان حضور در انتخابات را به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان ندارد پس از اعلام رسمی قابل اقدام است.
وی ادامه داد: در مورد داورزنی تا به این لحظه نامه‌ای دال بر بازنشستگی وی به ما ابلاغ نشده است.
فرهادیان در مورد تمدید مأموریت داورزنی گفت: من در مورد مأموریت ایشان اطلاعی ندارم، بنابراین نمی‌توانم اظهارنظر کنم. مأموریت‌های اداری تابع یک سری مقررات است که مسئولان اداری باید در این خصوص اظهارنظر کنند.
وی در مورد عدم برگزاری انتخابات کمیسیون‌های سه‌گانه فدراسیون‌ها برای شرکت در مجمع انتخاباتی اظهارداشت: با توجه به آمار فدراسیون‌هایی که امسال دوره چهارساله ریاست آن‎‌ها به پایان می‌رسد، حجم درخواست‌ها برای برگزاری کمیسیون‌ها زیاد است، بنابراین با توجه به نظارت دقیقی که وزارت ورزش باید روی این موارد داشته باشد برگزاری کمیسیون‌های مختلف فدراسیون‌ها در دست بررسی قرار گرفته است.
فرهادیان تأکید کرد: در حال حاضر بیش از ۸ مورد برگزاری انتخابات کمیسیون‌های فدراسیون‌ها در دستور کار است که وزارت ورزش باید به عنوان ناظر نقش نظارتی را ایفا کند. در روزهای آینده انتخابات کمیسیون‌های برخی فدراسیون‌ها از جمله والیبال برگزار خواهد شد. فکر می‌کنم اوایل هفته آینده تاریخ انتخابات کمیسیون‌ها با هماهنگی اعلام خواهد شد.
وی در واکنش به اظهارات نایب‌رئیس فدراسیون والیبال مبنی بر اینکه وزارت ورزش در برگزاری انتخابات کمیسیون‌ها کوتاهی می‌کند، گفت: این حرف درستی نیست. وزارت ورزش با تمام توان موضوعات مختلف فدراسیون را پیگیری می‌کند و همانطور که اشاره شد بر اساس نقش نظارتی گاهی نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد و تلاش خواهد شد در کار فدراسیون‌ها خللی به وجود نیاید.
مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در مورد ابطال انتخابات فدراسیون ژیمناستیک و ورود سازمان بازرسی کل کشور گفت: ابتدا باید به جامعه ژیمناستیک به خاطر کسب مدال ارزشمند در بازی‌های آسیایی تبریک بگویم. بعد از سال‌ها این مدال با ارزش به دست آمد که این موفقیت بزرگ ماحصل تلاش همه افرادی است که در ادوار مختلف در این فدراسیون زحمت کشیدند.
وی عنوان کرد: در مورد ژیمناستیک دو مسئله وجود دارد. یکی موضوع تأیید مجمع انتخابات این فدراسیون از سوی فدراسیون جهانی این رشته و دیگری رأیی است که از سوی دیوان عدالت اداری صادر شده است. البته این رأی در مرحله تجدیدنظرخواهی است و هنوز قطعی نشده است.
فرهادیان عنوان کرد: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در جلسات مختلف بارها وضعیت ژیمناستیک را مورد بررسی قرار دادند تا بهترین تصمیم گرفته شود که ورزشکاران این رشته آسیب نبینند. هیچ مدیر ورزشی نباید خودش را صاحب رشته خاصی بداند. هدف باید خدمت‌گذاری در این عرصه باشد تا به موفقیت و ارتقای سطح ورزش کمک کند.
مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها تأکید کرد: ژیمناستیک هم از این قاعده مستثنی نیست. در جلسه مشترکی که با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی برگزار شد، شروطی را رئیس کمیته ملی المپیک برای افراد معترض به وضعیت فعلی فدراسیون مطرح و اعلام کرد با این شروط به حل موضوع ورود خواهد کرد اما متأسفانه هیچ یک از آن شروط پذیرفته نشد و وضعیت در همین حالت باقی ماند. مطمئناً با تدابیر وزیر ورزش جلسات کارشناسی برای بررسی این موضوع برگزار خواهد شد و در آینده نزدیک مشکل ژیمناستیک حل می‌شود.
فرهادیان در پاسخ به این سوال که آیا سازمان بازرسی کل کشور به موضوع انتخابات فدراسیون ژیمناستیک ورود کرده یا خیر، چون این موضوع از سوی مسئولان ژیمناستیک رد شده است، گفت: نهادهای نظارتی در خصوص ژیمناستیک مکاتباتی داشته‌اند و و خواستار بهترین تصمیم در مورد این رشته بودند.
وی گفت: قطعاً نهادهای نظارتی قصد دخالت در مسائل ورزش را ندارند چون این موضوع باعث آسیب به ورزش می‌شود. قصد آن‌ها کمک به ورزش است و اظهارنظرهایی را که مطرح می‌کنند به این خاطر است که بهترین تصمیم برای ورزش گرفته شود. به هر حال در آینده نزدیک با نظر وزیر ورزش در مورد ژیمناستیک تصمیم‌گیری خواهد شد. امیدوارم از خبر نامه بازنشستگی داورزنی ابلاغ نشده است/وضعیت ژیمناستیک مشخص
می‌شود
راضی بوده باشید.

نامه بازنشستگی داورزنی ابلاغ نشده است/وضعیت ژیمناستیک مشخص
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۵ ۰۲:۳۹:۲۱