نارضایتی مردم به حق است/حذف فرآیند مزاحم در مسیر
خدمت‌رسانی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نارضایتی مردم به حق است/حذف فرآیند مزاحم در مسیر
خدمت‌رسانی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید حامد عاملی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان اظهار کرد: مسئولان باید در تصمیمات و اقدامات خود تقوای الهی را رعایت کنند تا اقدام و عمل آنها زمینه نزول خیر و برکت را فراهم کنند.
وی تصریح کرد: مسئولان باید در حل مشکلات مردم آستین بالا بزنند تا در حوزه‌هایی که سرنوشت مردم با آن گره خورده، نارسایی به وجود نیامده و نوع نگاه به مسئولیت‌ها نیز باید در جامعه اصلاح شود.
استاندار اردبیل گفت: به رغم تمام مشکلاتی که در استان اردبیل وجود دارد، سرمایه عظیم در این استان همدلی، وحدت و همگرایی مسئولان است که در کنار مردم، تلاش می‌کنند تا خدمتگزاری شایسته باشند.
عاملی از همراهی مسئولان قضائی و قوه مقننه در استان در قالب تلاش نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و افزود: در بخش‌های مختلف اقدامات خوبی در یک سال گذشته انجام شده ولی همچنان تلاش بر همگرایی و وحدت‌آفرینی بیشتر است.
وی یاد و خاطره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: در این ایام سوگواری صدیقه طاهره‌، فاطمه زهرا (س) شاهد میزبانی ۱۰ شهید گمنام در استان هستیم که قطعاً این شهدا خیر و برکت را به همراه دارند.
عاملی از رزمایش سپاه در روزهای آینده و ضرورت حفظ شأن و جایگاه فریضه واجب الهی، نماز را در دستگاه‌های اجرایی یادآور شد و اضافه کرد: در نمازخانه‌های بین راهی و مجتمع‌های خدمات‌رسانی باید کیفیت مناسب و ارتقای شرایط مطلوب را در اقامه نماز مردم شاهد باشیم.
وی ضرورت کاهش ورودی پرونده‌ها به مراجع قضائی را در کنار حفظ آرامش و امنیت روانی مردم یادآور شد و بیان کرد: تلاش بر این است تا این امنیت روانی حفظ شده و کمترین ورودی پرونده‌ها را به مراجع قضائی شاهد باشیم.
عاملی ضرورت توجه به قانون‌گرایی را در دستگاه‌ها و ادارات مختلف یادآور شد و ادامه داد: اجرای قانون حدنگار تا حد زیادی اختلافات ملکی را به حداقل رسانده و زمینه صدور سند مالکیت را در حوزه‌های مختلف فراهم کرده است.
کمترین آسیب و تخریب‌ها را در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم
استاندار اردبیل به اتفاقات اخیر در کشور و استان اردبیل اشاره کرد و گفت: مردم استان اردبیل به رغم تلاش دشمن، با درک شرایط و موقعیت کشور همراه آشوب‌گران و فتنه‌گران حرکت نکردند بلکه سعی آنها بر همگرایی و وحدت بوده و کمترین خسارت‌ها و تلفات را در حوادث اخیر شاهد بودیم.
وی اظهار کرد: مسئولان و تصمیم‌گیران باید توجه کنند که برخی از نارضایتی‌های مردم به حق است و ضروری است تا قصور و کوتاهی‌های گذشته در حق مردم جبران شود.
عاملی تصریح کرد: در هشت سال گذشته انبوهی از مشکلات در حوزه مسکن افزایش اجاره بها، تورم لجام‌گسیخته و… شرایط سختی را برای مردم به وجود آورد و همین شرایط به نارضایتی‌های مردم منجر شده است.
وی افزود: گلایه‌های مردم در حوزه سختی معیشت و نبود اشتغال به حق است و ما این شرایط را درک می‌کنیم و باید آستین همت بالا بزنیم تا با همراهی دستگاه‌های مختلف، نارضایتی‌های مردم به حداقل برسد.
عاملی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: البته ما حساب افراد ناراضی و مطالبه‌گر به حق را از اغتشاشگران و تخریب‌کنندگان جدا می‌دانیم و بر این باوریم دولت و مسئولان باید به تعهدات خود در قبال مردم به درستی عمل کنند.
وی اضافه کرد: مردم استان اردبیل در حوادث اخیر کمترین هزینه را به مسئولان و کشور تحمیل کردند و اتفاق خاصی رخ نداد و دشمن زمانی که شرایط این استان را در آرامش کامل مشاهده کرد، سعی داشت تا با کشته‌سازی فضا را ملتهب کند که این تیر آنها نیز به سنگ خورد.
عاملی تلاش پشت پرده حاکمان صعودی را در حمایت از اینترنشنال و سایر کانال‌های معاند علیه جمهوری اسلامی ایران یادآور شد و بیان کرد: در این سه ماه دشمن تلاش کرد تا تاکتیک منافقان را در دهه ۶۰ در ایران دنبال کند اما به معنای واقعی با ناکامی روبه‌رو شد.
وی ادامه داد: حوادث اخیر نشان داد که مجموع دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌ای برای خدمت به مردم و حل مشکلات آنها داشته باشند و در کنار آن، دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی نیز ایرادات خود را رفع کنند.
عاملی با انتقاد از دستگاه‌های فرهنگی در ارائه نکردن برنامه منسجم در یک سال گذشته اظهار کرد: انتظار ما این است که در افق سه ساله برنامه‌ها و رویکردهای فرهنگی استان تدوین و ارائه شود تا ما بتوانیم در حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری و… منسجم و با شرایط مطلوب عمل کنیم.
وی ضرورت ایجاد رضایتمندی در مردم را بر پایه سند تحولی و جلوگیری از هرگونه نابسامانی را یادآور شد و تصریح کرد: در ارزیابی دستگاه‌ها و مسئولان، انجام تعهدات و پیگیری مصوبات سفر وزرا و معاونان به جد دنبال می‌شود.
عاملی گفت: در یک سال گذشته ۲۲ سفر وزیر، سه معاون رئیس جمهور و ۶۰ معاون رئیس را به استان اردبیل شاهد بودیم که تعهدات آنها باید به دقت مورد پیگیری قرار گیرد.
وی رفع فرآیند مزاحم در مسیر خدمت‌رسانی را بسیار ضروری اعلام کرد و افزود: در سفرهای شهرستانی که دوره جدید آن شروع می‌شود، سعی ما بر این است تا بیشترین تعامل و ارتباط را با مردم داشته باشیم و قطعاً دیدارهای مردمی در اولویت خواهد بود.
عاملی اطلاع‌رسانی، ارتباط و تعامل بیشتر با مردم و ارائه گزارش برای امیدآفرینی را بسیار ضروری اعلام کرد و ادامه داد: فرمانداران نیز باید با حضور در بخش‌ها، روستاها و مناطق مختلف نسبت به حل مشکلات مردم تلاشی جدی انجام دهند.
رئیس شورای اداری استان اردبیل دیدارهای چهره به چهره با مردم و برنامه‌ریزی‌های مداوم در انجام ملاقات‌های عمومی را بسیار ضروری اعلام کرد و گفت: در انتصابات شهرستان‌ها نیز باید عمل به تعهدات و رویکرد دولت از سوی مدیران مورد توجه قرار گیرد تا اهداف دولت در شهرستان‌ها نیز تحقق پیدا کند.
وی تفویض اختیار به شهرستان‌ها و کاهش رفت و آمد مردم به مرکز استان را ضروری اعلام کرد و افزود: خدمات الکترونیکی باید توسعه پیدا کند و در کنار آن ارتقای فرهنگ سازمانی و پرهیز از رفتارها و حرکات ضد مردمی در ادارات مورد تاکید است.
استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: بهترین ابزارهای نظارتی خود مردم هستند و باید مردم پای کار بوده و از ظرفیت آنها در بخش‌های مختلف استفاده شود. امیدوارم از خبر نارضایتی مردم به حق است/حذف فرآیند مزاحم در مسیر
خدمت‌رسانی
راضی بوده باشید.

نارضایتی مردم به حق است/حذف فرآیند مزاحم در مسیر
خدمت‌رسانی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۵ ۰۲:۳۹:۱۵