میرجاوه؛ پایلوت سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش ثبتی
مبنا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر میرجاوه؛ پایلوت سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش ثبتی
مبنا
سایت احکامداد عرب اول در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام، در خصوص سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش ثبتی مبنا افزود: به استناد ماده چهار قانون مرکز آمار ایران، اجرای سرشماری‌ها بر عهده هیئت وزیران هست که به اجبار باید هر ۱۰ سال انجام شود.
وی ادامه داد: به استناد تصویب نامه هیئت وزیران، سرشماری حتماً در بازه زمانی ۱۰ ساله انجام شود و نکته مهمی که به آن اشاره شده در جهت نوسازی و نوین سازی نظام آماری کشور اجرای سرشماری ثبتی مبنا ملاک عمل قرار گرفته است.
این مقام مسئول با بیان اینکه سرشماری ثبتی مبنا سه هدف عمده را دنبال می‌کند، تصریح کرد: جمع آوری اطلاعات جمعیتی و مسکن خانوارها و ثبت برخی خصوصیات خاص و ویژه افراد جامعه مهم‌ترین اهداف سرشماری‌ها به شمار می‌آید.
وی تاکید کرد: سرشماری ثبتی مبنا یک روش از انواع روش‌های سرشماری هست که به صورت مراجعه حضوری و انجام عملیات میدانی صورت نمی‌گیرد، بلکه اطلاعات ثبت شده دستگاه‌های اجرایی که از قبل صورت گرفته به عنوان پایه این سرشماری به شمار می‌رود.
عرب اول با اشاره به مزایای این نوع سرشماری اظهار کرد: کاهش هزینه‌ها و زمان تولید، انتشار آمار، توسعه دولت الکترونیک، هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی تولید کننده این آمار از جمله این مزایاست.
به گفته وی، از سال ۱۴۰۵ سرشماری عمومی نفوس و مسکن در قالب ثبتی مبنا انجام خواهد شد که برای پذیرش اجرای آن در کشور، این نوع سرشماری به صورت آزمایشی در ۳۶ نقطه کشور و استان همدان به صورت کامل از امروز آغاز شد تا اشکالات این طرح قبل سال ۱۴۰۵ به دست بیاید و کارشناسان مرتبط با این موضوع بتوانند موانع را رفع کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این استان میرجاوه به عنوان پایلوت سرشماری ثبتی مبنا انتخاب شده که می‌طلبد شهروندان در صورت تغییر محل سکونت به سامانه www.ncr.ir مراجعه و اطلاعات را ثبت کنند. امیدوارم از خبر میرجاوه؛ پایلوت سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش ثبتی
مبنا
راضی بوده باشید.

میرجاوه؛ پایلوت سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش ثبتی
مبنا  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۳ ۰۲:۳۷:۵۰