موزه حماسه دوم بهمن در ارومیه راه اندازی می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر موزه حماسه دوم بهمن در ارومیه راه اندازی می شود به گزارش سوالات شرعی و احکام، نقی کریمی روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت حماسه دوم بهمن که در مسجد اعظم ارومیه برگزار شد، دوم بهمن ۵۷ را یوم الله و روز حماسه سازی مردم ارومیه عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه دوم بهمن یک روز معمولی نیست بلکه تاریخ یک ملت است، تصریح کرد: حماسه دوم بهمن تاریخ گویای شهری است که به رهبری حجت الاسلام مرحوم. شیخ حسنی شکل گرفت و اولین مبارزه مسلحانه ملت مبارزه ایران در طول دوران انقلاب اسلامی است.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه یادآور شد: در برخی مسائل از جمله گرامیداشت برخی یوم الله‌ها کوتاهی شده بنابراین گرامیداشت این چنین روزهایی باید به سخنرانی خلاصه نشود باید دلایل و اهمیت این روز تبیین و بازگو شود.
وی با بیان اینکه حماسه دوم بهمن نشان از تاریخ و عزت مردم آذربایجان است، اظهار کرد: اگر دوم بهمن و آغاز مبارزه مسلحانه در ارومیه نبود مطمعناً انقلاب به این راحتی پیروز نمی‌شد.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در تلاش هستیم موزه دائمی دوم بهمن با ثبت و جمع آوری اسناد و شواهد تاریخی راه اندازی شود تا سند گویای مبارزه تاریخی مردم ارومیه باشد. امیدوارم از خبر موزه حماسه دوم بهمن در ارومیه راه اندازی می شود راضی بوده باشید.

موزه حماسه دوم بهمن در ارومیه راه اندازی می شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۳ ۰۲:۳۹:۲۵