منافع ملی مهم ترین اولویت در توسعه دریا محور است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر منافع ملی مهم ترین اولویت در توسعه دریا محور است به گزارش خبرنگار سایت احکام، شامگاه چهارشنبه اردیبهشت‌ماه در جلسه کارگروه توسعه دریا محور استان هرمزگان به ریاست مهدی دوستی استاندار، طرح‌ها و پروژه‌های تعریف شده حوزه‌های گردشگری و راه و شهرسازی هرمزگان در راستای اقتصاد دریا مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.
مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این نشست با تاکید بر اهمیت استفاده از مشاوران بین المللی در اجرای طرح‌های توسعه‌ای حوزه دریا، اظهار کرد: دستگاه‌های عضو کارگروه باید در جلسه آتی موفق ترین الگوی جهانی توسعه دریایی در حوزه خود را معرفی کنند تا به چشم‌انداز مناسبی برای طرح‌های تأیید شده دست پیدا کنیم.
وی افزود: در این راستا می‌توان از مطالعات جامع مرکز پژوهش‌های مجلس در حوزه توسعه به عنوان یک مرجع استفاده کرد.
دوستی ضمن بررسی طرح‌ها و پروژه‌های تعریف شده در حوزه راه و شهرسازی بر ایجاد هماهنگی در ترانزیت، تاکید کرد و عنوان‌کرد: در توسعه دریا محور صرفاً راه و جاده نمی‌خواهیم بلکه هماهنگ کردن و تطبیق قوانین حمل و نقلی نیز برای تسریع و تسهیل ترانزیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی با اشاره به لزوم تعریف مسیر سبز گمرکی در استان، عنوان‌کرد: لازم است بیشتر برای احصاء و حل مسائل نرم افزاری و هماهنگ سازی ظرفیت‌های موجود تلاش شود.
استاندار هرمزگان ایجاد هماهنگی بین طرح‌های حوزه دریا را مهمترین اصل در برنامه‌ ریزی دانست و گفت: منافع ملی در توسعه دریا محور در اولویت قرار دارد هر چند که طبق برنامه زمانبندی بسیاری از طرح‌های دولت به ویژه پروژه‌های بزرگ مقیاس در دولت‌های آینده به بهره برداری خواهند رسید. امیدوارم از خبر منافع ملی مهم ترین اولویت در توسعه دریا محور است راضی بوده باشید.

منافع ملی مهم ترین اولویت در توسعه دریا محور است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۶ ۰۲:۳۷:۴۷