منابع آبی لرستان بدون استفاده بهینه از استان خارج
می‌شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر منابع آبی لرستان بدون استفاده بهینه از استان خارج
می‌شوند
‌به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمدرضا دالوند روز شنبه در جلسه ثبت جهانی دره خرم‌آباد، صنعت گردشگری را از اولویت‌های استان برشمرد و اظهار داشت: لرستان دارای، ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه میراث‌فرهنگی و صنعت گردشگری است که باید قدر آن‌ها را بدانیم.
وی در ادامه با بیان اینکه این صنعت یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی و اشتغال‌زا در دنیا شناخته شده است، افزود: کشورهای توسعه‌یافته و یا درحال‌توسعه به‌خوبی به این موضوع پرداخته‌اند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، عنوان کرد: برخی صنایع در استان با وجود هزینه‌های هنگفت نتوانسته‌اند در رفع مشکل اشتغال نقش بسزایی داشته‌اند، این در حالی است که مجموعه خصوصی کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان در حوزه اشتغال‌زایی و توسعه گردشگری اقدامات خوبی انجام داده است.
دالوند، بیان کرد: موضوع زیر ساخت‌ها در همه زمینه‌ها به‌ویژه گردشگری نقش مهمی دارد که متأسفانه در لرستان به دلیل بی‌توجهی از گذشته دچار مشکلاتی هستیم.
وی با بیان اینکه لرستان در حوزه میراث‌فرهنگی و ظرفیت‌های گردشگری دومین استان کشور و در بحث بارندگی جزو چهار استان پربارش کشور محسوب می‌شود، گفت: منابع آبی در این منطقه به دلیل نداشتن سدهای مناسب و عدم برنامه‌ریزی مناسب بدون استفاده بهینه از استان خارج می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، برخورداری از پروازهای داخلی و خارجی و همچنین ریل آهن را از موضوعات مهم زیرساختی گردشگری عنوان کرد و افزود: راه‌آهن دورود – خرم‌آباد – اندیمشک پس از چندین سال تعطیلی مجدد بعد از تأمین منابع مالی فعال شده است، بدین ترتیب زیرساخت‌ها تا حدودی فراهم می‌شود.
دالوند، گفت: مجموعه فرهنگی – تاریخی قلعه «فلک‌الافلاک» یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های گردشگری کشور محسوب می‌شود که با پیگیری‌های متعدد و تأمین اعتبار پس از نقل‌مکان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مابقی حریم قلعه به میراث‌فرهنگی واگذار می‌شود.
وی با بیان اینکه ساماندهی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی لرستان از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در لرستان است، افزود: در تخصیص اعتبارات نیاز به همکاری و توجه بیشتر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هستیم تا بتوان از این ظرفیت‌ها به‌خوبی در راستای توسعه این صنعت و ایجاد اشتغال استفاده کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، اظهار کرد: صداوسیما مرکز لرستان در معرفی ظرفیت‌های استان به‌خوبی اقدام کرده اما نیاز است به فرهنگ‌سازی در حفظ آثار و زیرساخت‌ها و توسعه صنعت گردشگری بیشتر توجه شود. امیدوارم از خبر منابع آبی لرستان بدون استفاده بهینه از استان خارج
می‌شوند
راضی بوده باشید.

منابع آبی لرستان بدون استفاده بهینه از استان خارج
می‌شوند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۲:۳۸:۱۵