مقام یمنی به عربستان درباره آغاز مجدد جنگ هشدار داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مقام یمنی به عربستان درباره آغاز مجدد جنگ هشدار داد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه انصارالله، محمدعلی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد کسی که مانع صلح در یمن است، متجاوزان و مزدوران آنها هستند که از خود اراده یا دیدگاه ملی ندارند.
بر اساس این گزارش، محمد علی الحوثی در سخنانی طی مراسم دانش آموختگی افسران گفت: حتی کشورهای عربی که مدعی هستند بخاطر یمن و همبستگی عربی وارد یمن شده اند خوب می‌دانند که در آغوش آمریکا و اسرائیل غلتیده اند.
وی همچنین از فریب خوردگان خواست تا به صف میهن بازگردند و کسانی که در صف بیگانگان قرار گرفته اند در امان نخواهند بود.
الحوثی گفت: هرکسی که به وطن بازمی گردد مورد استقبال ماست و هرکس که بر باقی ماندن در صف متجاوزان پافشاری دارد، شرافتمندانه و با تمام توان با آنها خواهیم جنگید.
این عضو شورای عالی سیاسی یمن خطاب به هیأت مذاکره کننده یمنی و هیأت عمانی که در صنعا حضور دارد، گفت: از طرف ما این پیام را به عربستان برسانید که اگر در بودجه خود مازاد دارند مالیات‌هایی را که کمر شهروندانشان را خم کرده کاهش دهند چرا که اگر جنگ مجدداً آغاز شود همانند آنچه در سال‌های گذشته روی داد بودجه آنها صفر و با کسری روبرو خواهد شد.
این در حالی است که «محمد عبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن هم تاکید کرد که بدون توقف عملیات نظامی ائتلاف متجاوز سعودی و بدون برداشته شدن محدودیت‌ها صلح در یمن محقق نخواهد شد.
وی افزود: سفر هیئت عمانی به صنعاء در راستای تکمیل مذاکرات گذشته درباره پایان دادن به حملات نظامی ائتلاف متجاوز و لغو محاصره به عنوان حقوق طبیعی و انسانی شهروندان یمنی صورت گرفته است.
عبدالسلام یپش از این نیز با تاکید بر اینکه کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی اقتصاد یمن را نشانه گرفته اند، گفت: اگر در پرونده انسانی و مسائل مربوط به پرداخت حقوق کارمندان، بازگشایی فرودگاه‌ها و بنادر پیشرفت داشته باشیم، می‌توان به پیشرفت در سایر پرونده‌ها نیز امیدوار بود.
رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: ائتلاف متجاوز سعودی وعده‌هایی را مطرح می‌کند که هیچ تأثیری در پایان داده به محاصره و خروج نیروهای بیگانه از یمن ندارد.
لازم به ذکر است که عربستان از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد.
این کشورها پس از ۷ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آن‌ها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.
آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است، به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید ۲ ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه به پایان رسید که مجدداً تمدید شد و ۱۰ سایت احکام بدون دستیابی به توافقی جدید به خاطر زیاده خواهی‌های سعودی‌ها و برآوردن نکردن مطالبات مشروع ملت یمن پایان یافت و تمدید نشد.
بخش تجارت خارجی وزارت صنعت و معدن دولت نجات ملی یمن با انتشار گزارشی مجموع خسارات و ضررهای وارده به تجارت خارجی یمن در بازه زمانی ۲۰۱۵ تا پایان سال ۲۰۲۱ را ۶۴.۷ میلیارد دلار عنوان کرد.
واردات کالا به یمن در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱۰.۸۱۳ میلیارد دلار بوده است. همچنین کالاهای غذایی با ارزش ۳.۵۹۲ میلیارد دلار در صدر فهرست واردات به یمن قرار دارد. پس از محصولات غذایی، کالاهای مصرفی با ۱.۹۴۴ میلیارد دلار در رده دوم بیشترین حجم وارداتی یمن قرار دارند. همچنین واردات مشتقات نفتی با ارزش ۱.۴۱۰ میلیارد دلار رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. امیدوارم از خبر مقام یمنی به عربستان درباره آغاز مجدد جنگ هشدار داد راضی بوده باشید.

مقام یمنی به عربستان درباره آغاز مجدد جنگ هشدار داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۵ ۰۲:۳۸:۳۷