مسافران به استان گیلان سفر نکنند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مسافران به استان گیلان سفر نکنند به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الله عطایی بعد از ظهر یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان گیلان با اشاره به بارش برف و کاهش شدید دمای هوا گفت: هموطنان با توجه به این شرایط تا اطلاع ثانوی به استان گیلان سفر نکنند.
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان با اشاره به آماده باش همه نیروهای این سازمان از استقرار ۵۰۰ راهدار در محورهای استان برای خدمات رسانی در زمان بحران خبر داد.
وی ادامه داد: ۳۹۰ دستگاه ماشین آلات خدمات رسان در راه‌های استان آماده خدمات رسانی در برف پیش رو و به مردم هستند.
کم کاری از هیچ دستگاهی در برف پیش رو پذیرفته نیست
امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز در ادامه این نشست به تمهیدات پیش بینی شده برای مقابله با بحران‌های احتمالی اشاره و اضافه کرد: همه سازمان‌های خدمات رسان باید تلاش کنند تا راه‌های ورودی شهر رشت و استان باز باشد.
وی با اشاره به پای کار امدن بخش خصوصی برای کمک به دستگاه‌های خدماتی در زمان بحران گفت: ۱۶ دستگاه بولدوزر دستگاه‌های خدمات رسان دولتی و ۶۰ دستگاه گریدر و ماشین آلات برف روب از بخش خصوصی برای خدمات رسانی آماده هستند.
مرادی اضافه کرد: هیچ توجهی از دستگاه‌ها در صورت کم کاری در بارش برف پیش بینی شده پذیرفتنی نیست.
اسالم به خلخال مسدود شد
جاور صفاری رئیس پلیس راه گیلان هم در این نشست با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر بارش برف در مناطق کوهستانی گفت: به دلیل احتمال سقوط بهمن و بارش شدید برف ۱۲ کیلومتر از محور زندانه در محدوده اسالم به خلخال مسدود شده است.
وی با اشاره به اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی توسط رانندگانی که قصد سفر و تردد در محورهای کوهستانی را دارند، ضروری است، افزود: ۶۵ تیم گشتی پلیس راه در راه‌های استان مشغول گشت زنی و خدمات رسانی به شهروندان و رانندگان هستند. امیدوارم از خبر مسافران به استان گیلان سفر نکنند راضی بوده باشید.

مسافران به استان گیلان سفر نکنند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۹ ۰۲:۴۰:۲۶