مسئولان در اتفاقات اخیر اعلام موضع کنند/لزوم برخورد با
اغتشاشگران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مسئولان در اتفاقات اخیر اعلام موضع کنند/لزوم برخورد با
اغتشاشگران
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که همه باید اعلام موضع کنند نسبت به این اتفاقات اخیر، چرا برخی مسئولان اعلام موضع نمی‌کنند، اظهار کرد: بر اساس اعلام آمار رسمی کل افرادی که در اغتشاشات حضور دارند در کل کشور به ۳۰۰ هزار نفر نمی‌رسد، اما امپراتوری رسانه‌ای غرب چنان نشان می‌دهد که آدم احساس می‌کند که ایران سقوط کرده است، لذا مسئولین انتظامی و قضائی با جدیت و قاطعیت با افرادی که به بیت المال و اماکن عمومی صدمه و ضرر می‌زنند، برخورد کنند.
وی با اشاره به اینکه عده‌ای با شعار «زن_ زندگی _ آزادی» فتنه ایجاد کردند و در زمین دشمن بازی کردند، یادآور شد: متأسفانه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با وجود اینکه ایرانی نیست صریحاً اعلام موضع می‌کند، اما عده‌ای خواص و کسانی که از طریق این نظام به جایگاه و شهرت رسیدند همچنان سکوت کرده یا مردم را تحریک می‌کنند بنابراین تمامی افراد باید صراحتاً اعلام موضع کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: فتنه گران و آشوبگران که قتل می‌کنند، کودک کشی می‌کنند مسجد و حوزه و قرآن آتش می‌زنند همگی جنود شیطان هستند، مماشات با اغتشاشگران هم حدی دارد، مسئولان امنیتی به جد وارد میدان شوند چرا که دشمن شیوه کار خود را تغییر داده و با سلاح جنگی وارد میدان شده است.
حجت الاسلام قریشی تصریح کرد: دشمن فکر می‌کند با شهادت سربازان گمنام، نیروهای نظامی و بسیج و مردم می‌توانند به کشور ضربه بزنند در حالی که شهدا به دنبال شهادت بودند.
مسئولان با تمام توان از بسیج حمایت کنند
وی با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج افزود: بسیج میدان دار تمام عرصه‌های مهم در کشور است، بنابراین مسئولان و دولت با تمام توان باید از بسیج حمایت کنند.
امام جمعه ارومیه افزود: قرآن کریم مردم را به تعامل و تفکر دعوت کرده است و این از امتیازهای دین اسلام است؛ زندگی ما باید بر اساس عقلانیت باشد. انسان نمی‌تواند در اصول دین تقلید کند لذا انسان باید این اصول را بر اساس عقلانیت قبول کند نه اینکه بگوید به خاطر اینکه والدینم مسلمانان بوده‌اند من نیز باید از اصول دین پیروی می‌کنم.
امام جمعه ارومیه ادامه داد: هر پیامبری که خداوند مبعوث کرده است، عقل او را کامل کرده است، معیار برای رسیدن به مقام نبوت، عقلانیت است. خداوند پیامبران را مبعوث کرده است که فطرت الهی را به مردم یادآوری کنند تا بر اساس عقلانیت و تفکر در جامعه زندگی کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه عقلانیت یکی از معیارهای مهم شناخت ادیان مختلف است، گفت: اگر دیندار عاقل نباشد، آن دیندار نیست؛ بطورکلی آن دینی که معیار آن بر مبنای عقل و تفکر نباشد دین نیست.
حجت‌الاسلام قریشی افزود: مؤمن بر مبانی عقلانیت، دنیا و آخرت خود را می‌سازد، اینکه انسان می‌اندیشید با همسایه خود با جامعه و… چگونه رفتار کند، کار زشت یا خوب انجام بدهد، بر اساس عقل و تفکر است.
ترافیک شهری ارومیه باید مدیریت شود
قریشی با اشاره به اینکه عقلانیت باید در زندگی انسان‌ها ساری و جاری شود گفت: مسلمانان باید از مشاوره و نظرات دیگران استفاده کنند و بهترین نظر را انتخاب کنند، مسلمان نباید خودرای باشد و باید از نظرات دیگران نیز استفاده کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: اگر انسان عقلایی زندگی کند هروز به درجه کمال می‌رسد، در روایت داریم اگر در عقل کسی نقص وجود داشته باشد و زندگی دیروز و امروز آن با یکدیگر فرق و تفاوت نداشته باشد و نتواند خود را به درجه‌های عالی و کمال برساند، مرگ او بهتر از زندگی کردن اوست.
وی ضمن انتقاد از ترافیک شدید در مرکز شهر ارومیه، خاطر نشان کرد: مدیریت شهری باید نسبت به ترافیک شهر ارومیه برنامه ریزی های لازم را انجام بدهد. امیدوارم از خبر مسئولان در اتفاقات اخیر اعلام موضع کنند/لزوم برخورد با
اغتشاشگران
راضی بوده باشید.

مسئولان در اتفاقات اخیر اعلام موضع کنند/لزوم برخورد با
اغتشاشگران  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۸ ۱۱:۲۸:۱۶