مردم مدیریت مصرف گاز را رعایت کنند/ لغو امتحانات دانشگاه
ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مردم مدیریت مصرف گاز را رعایت کنند/ لغو امتحانات دانشگاه
ها
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علیرضا عباس زاده جمعه شب با حضور در برنامه گفتمان هفته سیمای خاوران خراسان جنوبی با تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) درباره مدیریت مصرف انرژی بیان داشت: خدا را به خاطر این که در ابتدای فصل سرما شاهد نزول رحمت الهی باران و برف هستیم، شاکریم که این موضوع نوید بخش سالی پر برکت برای مردم به ویژه کشاورزان سخت‌کوش خواهد بود.
وی با بیان این که در روزهای اخیر شاهد ورود دو توده سرما به کشور و خراسان جنوبی بودیم که سبب تداوم سرما در کشور شد، افزود: به دنبال آن در کشور و استان سردترین روزها و شب‌ها را تجربه می‌کنیم که کم سابقه است و باید خود را با این شرایط وفق دهیم.
دمای زیر صفر درجه
وی با اشاره به این که در بیش از ۴۶۰ شهر و ۲۷ استان کشور در ۲۴ ساعت گذشته دما به زیر صفر رسید، تصریح کرد: سرمای هوا سبب افزایش بی سابقه مصرف گاز خانگی شده است که سبب رکورد مصرف گاز در کشور شد.
به گفته وی در بعضی از شهرها دمای هوا به منفی ۲۷ درجه رسید.
عباس زاده با اعلام این که در خراسان جنوبی هم دمای هوا به منفی ۲۰ درجه رسید، بیان داشت: در این شرایط بیشتر نقاط کشور و حتی کشورهای منطقه بر اثر سرمای هوا در شرایط خاصی قرار گرفته‌اند به طوری که کشور ترکمنستان صادرات گاز خود را به دلیل سرمای زیاد در این کشور، به ایران قطع کرده است.
به گفته وی بر اساس گزارش وزارت نفت و شرکت ملی گاز کشور تاکنون هیچ گونه وقفه‌ای در تولید گاز در کشور به وجود نیامده است و همه پالایشگاه‌های تولید گاز در مدار قرار دارند بطوری که در این روزها رکورد تولید گاز در کشور زده شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: به دلیل سرمای شدید استان‌های شمال شرق کشور با مشکلاتی در زمینه مصرف گاز مواجه شده‌اند و سرمای زیاد سبب افت فشار گاز در کشور به ویژه در استان‌های شمال شرق شده است.
عباس زاده با تاکید بر این که اگر مردم مدیریت مصرف گاز را رعایت نکنند، شاهد قطع گاز خواهیم بود، گفت: با تلاش پرسنل شرکت گاز خراسان جنوبی تاکنون قطعی گاز را نداشته‌ایم و با ماندگاری برودت هوا مردم باید در این زمینه به طور ویژه برنامه‌ریزی کنند.
وی عنوان داشت: با وجود همه برنامه‌ریزی های انجام شده خدمات رسانی به مردم در این شرایط سخت مستلزم همکاری جدی مردم است و در حال حاضر استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان، مازندران و سمنان جز استان‌های هستند که بیشترین مشکل را در این شرایط دارند.
تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها
وی با تاکید بر این که اولویت برای ما تأمین گاز، در بخش خانگی است، ادامه داد: یکی از تمهیدات در این خصوص تعطیلی مدارس و ادارات دولتی است که کارگروه مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی با پیشنهاد شرکت گاز استان با انجام این کار موافقت کرد.معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: همه مدارس مانند ادارات دولتی روزهای شنبه و یکشنبه این هفته جز پایه دوازدهم که امتحانات نهایی آنها برگزار می‌شود، تعطیل هستند و دانشگاه‌های خراسان جنوبی هم در این دو روز تعطیل هستند.
عباس زاده افزود: بر اساس مصوبه کار گروه مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی همه امتحانات دانشگاه‌های استان هم لغو شده است که این مصوبه به همه دانشگاه‌ها اعلام شده و لازم‌الاجرا است.
وی افزود: البته دانشجویان غیر بومی دانشگاه‌های خراسان جنوبی به دلیل یخ زدگی جاده‌ها و وجود نداشتن امکان رفت و آمد برای آنها در خوابگاه‌ها حضور دارند.
وی تصریح کرد: بخش‌های خصوصی هم در این دو روز مانند ادارات تعطیل هستند مگر این که بتوانند از سوخت جایگزین برای تأمین انرژی خود استفاده کنند.
وی با اشاره به این که در هفته دولت سال جاری جشن گاز رسانی به همه روستاهای خراسان جنوبی برگزار شد، گفت: از همه هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم که دمای منازل خود را بین ۱۸ تا ۲۱ درجه نگه دارند تا با صرفه‌جویی در این خصوص از مشکلات ناشی از شدت سرما کاسته شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان داشت: در کارگروه مدیریت مصرف انرژی استان که امشب برگزار شد آخرین موارد مربوط به گاز رسانی بررسی شد و همه دستگاه‌های اجرایی موظفند که نظارت لازم را در خصوص مدیریت مصرف انرژی انجام دهند.
گاز رسانی به مرغداری‌ها و گلخانه‌ها
عباس زاده با اشاره به این که تاکنون تخلفی در این زمینه در استان نداشته‌ایم، گفت: گاز رسانی به مرغداری‌ها و گلخانه‌ها مانند مصرف خانگی انجام می‌شود اما اگر مردم مصرف گاز را مدیریت نکنند، مجبور خواهیم شد که آنها را از مدار خارج کنیم که این موضوع را به سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرده‌ایم.
وی با بیان این که این واحدهای تولیدی مجهز به سوخت جایگزین هستند، گفت: نانوایی‌ها مشکلی برای ارائه خدمات نخواهند داشت.
وی در پایان از اطلاع رسانی به موقع رسانه‌های خراسان جنوبی در این خصوص و تلاش‌های شرکت گاز استان برای مدیریت مصرف گاز در شرایط سخت سرمای استان تشکر کرد. امیدوارم از خبر مردم مدیریت مصرف گاز را رعایت کنند/ لغو امتحانات دانشگاه
ها
راضی بوده باشید.

مردم مدیریت مصرف گاز را رعایت کنند/ لغو امتحانات دانشگاه
ها  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۴ ۰۲:۴۳:۵۱