مراسم قرآنی با هدف تحقق برنامه های گام دوم انقلاب اسلامی
باشد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مراسم قرآنی با هدف تحقق برنامه های گام دوم انقلاب اسلامی
باشد
حجت الاسلام عباسعلی گرزین در گفتگو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: جمهوری اسلامی دستاوردهای زیادی در زمینه آموزش قرآن در کشور داشت اما نگاه ما این بود که باید خروجی تمدنی از قرآن داشته باشیم و انتظار ما آن طور که شایسته است، برآورده نشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب تمام قدرت، مدیریت و ابتکار خود را از قرآن گرفتند.
وی اضافه کرد: بسیاری از فرزندان ما پس از ۱۲ سال تحصیل حتی نمی‌توانند قرآن را به خوبی بخوانند که جای گلایه مندی دارد.
گرزین تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی و اتحادیه قرآنی طرحی را ارائه کنند که بعد از ۴۳ با جوانان و نوجوانانی مواجه نشویم که هنوز مبانی اعتقادی و قرآنی برای آنها جا افتاده نباشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: ما در معرفت افزایی قرآنی خوب سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم و بیشتر بر روی حفظ قرآن، تجوید، مربی گری قرآنی سرمایه‌گذاری کرده و از توجه به معارف و نگاه تمدنی قرآنی غافل شده‌ایم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: دهه فجر بهترین فرصت است که قدمی برای گسترش قرآنی با نگاه تمدنی برداریم زیرا قرآن در تمام عرصه‌ها خودسازی و جامعه پردازی تمدن ساز است.
گرزین گفت: اگر برگزاری مراسم قرآنی با هدف تحقق برنامه‌های گام دوم انقلاب اسلامی باشد رویکرد برنامه ریزی های ما هم تغییر هواهد کرد و به طور حتم این رویکرد به کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت باورهای اعتقادی جوانان کمک خواهد کرد.
وی تاکید کرد: برنامه‌های قرآنی باید با سه محور خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی انجام شود در این صورت می‌توانیم به اتفاقات خوب در عرصه قرآنی امیدوار باشیم. امیدوارم از خبر مراسم قرآنی با هدف تحقق برنامه های گام دوم انقلاب اسلامی
باشد
راضی بوده باشید.

مراسم قرآنی با هدف تحقق برنامه های گام دوم انقلاب اسلامی
باشد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۱ ۰۲:۳۹:۰۹