مدیریت شهری کرج جزیره‌ای عمل کردن بخش‌ها را حذف کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مدیریت شهری کرج جزیره‌ای عمل کردن بخش‌ها را حذف کند به گزارش خبرنگار سایت احکام، حسین مهاجری شامگاه یکشنبه در نطق پیش از دستور یکصد و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج به موضوع نظام برنامه‌ریزی، طراحی فنی و اجرای پروژه‌های عمرانی اشاره و اظهار کرد: بیش از صد سال از تأسیس شهرداری‌ها با هدف ارائه خدمات به شهروندان می‌گذرد، تنوع وظایف اختیارات و تکالیف و نوع نگاه به شهر به عنوان یک پدیده در حال رشد، تغییر کرده است. تغییر تفکر و نوع نگاه شهرسازی و معماری برای ایجاد فضاهای خلاق، نوآور با معماری نوین و هدفمند می‌تواند خالق فضاهای شهری نشاط‌آور، جذاب و پویا باشد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج افزود: در این راستا فقدان برنامه بلند مدت، کوتاه مدت به عنوان برشی از آن، مجموعه مدیریت شهری (شورا و شهرداری) را با توجه به مسائل و مشکلات درگیر با مسئله شهر و تحقق آرمان‌های نوین شهری در ایجاد شهرسازی برآمده از نیازهای شهروندان را با مشکل مواجه خواهد کرد؛ از همه مهم‌تر، نبود یک نظام برنامه‌ریزی، طراحی فنی و اجرای پروژه‌های عمرانی تعریف شده در برنامه سالیانه بودجه این نگرانی را دو چندان کرده است.
مهاجری خطاب به شهردار کرج تصریح کرد: دو ماه از سال گذشته و هنوز هیچ کدام از پروژه‌ی عمرانی شروع نشده که بماند، بلکه گویا در پیچ و خم طراحی پروژه متوقف شده است.
وی تاکید کرد: آقای شهردار عدم وجود فرآیند منسجم و نظام‌مند در تهیه مطالعات از امکان‌سنجی پروژه تا طراحی فاز یک پروژه و برآورد ریالی آن قبل از تعریف و اشغال ردیف بودجه‌های شهرداری در حوزه‌های مختلف شهرداری کرج نشان از نبود نگاه تعاملی، تحولی و علمی آینده‌نگر به عنوان حلقه مفقودی تعریف پروژه‌ها در نظام برنامه‌ریزی شهرداری است.
عضو شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: باید به دنبال نظام مند کردن کلیه فرآیندهای شهرداری از پروسه نیازسنجی، طراحی تا اجرا و انطباق پروژه‌ها با سیاست‌ها و مصوبات بالادستی و خواست شهروندان فهیم بود، در همین راستا ضروری است بخش‌های مختلف تأثیرگذار در مراحل گوناگون زایش پروژه تا بهره برداری؛ شناسایی و با ارتباطات میان بخشی و تعاملی؛ شکل اصولی و هدفمند به خود بگیرد و از فعالیت‌های موازی و غیر مرتبط پرهیز و با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تخصصی و توانمند نیروهای کارآمد موجود شهرداری به بالاترین شتاب ممکن در تحقق برنامه‌های مدیریت شهری رسیده و در انتها آثار ارزشمندی در چهره و سیمای شهر به نمایش گذاشته شود. امیدوارم از خبر مدیریت شهری کرج جزیره‌ای عمل کردن بخش‌ها را حذف کند راضی بوده باشید.

مدیریت شهری کرج جزیره‌ای عمل کردن بخش‌ها را حذف کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۲ ۰۲:۴۰:۲۷