ماکرون: اروپایی ها زمستان سختی را پیش رو خواهند داشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ماکرون: اروپایی ها زمستان سختی را پیش رو خواهند داشت به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در سخنانی گفت که زمستان سال های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ از لحاظ تامین گاز برای اروپایی ها سخت ترین خواهد بود.
بر اساس این گزارش، ماکرون در اجلاس سران کشورهای اتحادیه اروپا در پراگ جمهوری چک افز ود اروپا مذاکرات خود با صادرکنندگان گاز را افزایش خواهد داد و با کشورهای آسیایی شریک درباره قراردادهای خرید گاز هماهنگی خواهد کرد.
رئیس جمهور فرانسه در عین حال گفت که اروپا سازوکارهای اطمینان از وجود همبستگی مالی بین کشورهای اروپایی در معاملات خرید انرژی را اجرا خواهد کرد.
این در حالی است که فرانسه برای رفع نیاز خود به سوخت به ذخایر راهبردی خود روی آورده است. همچنین سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرد که حدود ۱۵ درصد از جایگاه های سوخت در پاریس با مشکل تامین سوخت کافی مواجه هستند.
«دیمیتری مدودف» رئیس جمهور سابق و معاون رئیس شورای امنیت روسیه روز پنجشنبه به تحریم های وضع شده جدید از سوی اتحادیه اروپا علیه کشورش به بهانه تحولات در اوکراین واکنش نشان داد.
معاون شورای امنیت روسیه در این خصوص گفت: تحریم های غرب علیه فدراسیون روسیه منجر به تخریب سریع نظام تجارت جهانی شد. تحریم منجر به شکست اقتصادی و تسلیم مخالفان مسکو خواهد شد. تورم در روسیه تا پایان سال ممکن است بیش از ۱۲ درصد نباشد.
«دیمیتری مدودف» اضافه کرد: اروپا منتظر زمستانی سرد بدون گاز روسیه است.
نخست وزیر فرانسه نیز گفته بود: ما برای مقابله با بحران انرژی در فصل زمستان آماده هستیم و با کشورهای همسایه گاز و برق را مبادله خواهیم کرد. اقدامات روسیه در بخش انرژی لازم می‌سازد که ما در آینده در بخش انرژی به خودمان تکیه کنیم. امیدوارم از خبر ماکرون: اروپایی ها زمستان سختی را پیش رو خواهند داشت راضی بوده باشید.

ماکرون: اروپایی ها زمستان سختی را پیش رو خواهند داشت  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۸ ۰۲:۳۹:۲۲