عملیات ناکام نیروهای وابسته به امارات در المهره یمن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عملیات ناکام نیروهای وابسته به امارات در المهره یمن به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مارب پرس، قبایل محلی در استان السایت احکامه یمن مانع ربوده شدن رهبر قبیله‌ای مستقل الحراک الثوری شدند.
در همین ارتباط گزارش شده است که گروه‌های شبه نظامی و نیروهای امنیتی وابسته به استاندار السایت احکامه که تحت حمایت امارات متحده عربی هستند، به منزل «مدرم ابو سراج»، رئیس دفتر سیاسی جنبش الحراک الثوری جنوب در استان السایت احکامه واقع در شرق یمن یورش بردند تا او را ربوده و به منطقه نا معلوم منتقل کنند، اما این عملیات نیروهای وابسته به امارات ناکام ماند.
براساس گزارش‌ها، تعدادی از شیوخ و نیروهای قبیله‌ای به سرعت در اطراف خانه ابوسراج حاضر شده و نیروهای امنیتی را وادار به ترک منطقه کرده و از ربوده شدن رهبر الحراک الثوری ممانعت کردند.
این اقدام نیروهای وابسته به امارات برای ربایش یک رهبر قبیله‌ای مستقل، تنها چند روز پس از ربودن اسعد جعفر عبدالله سکینه، رهبر این جنبش در عدن توسط شورای انتقالی صورت گرفته است.
امارات تلاش دارد تا قبایل مستقل را در السایت احکامه تضعیف کند و از همین رو رهبران قبایلی را که به ابوظبی وابستگی ندارند، شناسایی و دستگیر می‌کند و در مواردی آنها را به مناطق نامعلومی منتقل می‌کند.
جنبش الحراک الثوری جنوب در استان السایت احکامه با مداخله نظامی و تجاوزات نیروهای سعودی و اماراتی در یمن به شدت مخالف است و پیش از این نیز از سو استفاده ائتلاف سعودی از شرایط معیشتی جوان جنوب یمن و وارد کردن آنها به نبرد مارب و مرزهای عربستان به شدت انتقاد کرده بود. امیدوارم از خبر عملیات ناکام نیروهای وابسته به امارات در المهره یمن راضی بوده باشید.

عملیات ناکام نیروهای وابسته به امارات در المهره یمن  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۶ ۰۲:۴۷:۰۱