عملیات آبرسانی به ۳۶۰ روستا در استان همدان انجام شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عملیات آبرسانی به ۳۶۰ روستا در استان همدان انجام شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، فرهاد بختیاری‌فر ظهر جمعه در آئین افتتاح مجتمع‌های آبرسانی سد خرم رود و اشترمل اظهار کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش این دو مجتمع ۴۸ روستا که در مجموع برای این دو پروژه ۱۱۵ کیلومتر خط انتقال اجرا شده است.
وی افزود: بر اساس دستور استاندار تعهد داریم ظرف مدت ۳ سال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار و تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار باشند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه در کنار بسیج سازندگی و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) عملیات آبرسانی در حال انجام است، گفت: در مجتمع اشترمل بخشی از تأمین آب مورد نیاز از سد سرابی است که با عملیات اجرایی توسط آب و فاضلاب آغاز شده و با عملیات خاک‌برداری و ایستگاه پمپاژ به فاز نهایی خواهد رسید.
بختیاری‌فر خاطرنشان کرد: ۵ روستا تحت پوشش مجتمع اشترمل و ۴۳ روستا تحت پوشش مجتمع آبرسانی خرم رود قرار می‌گیرند.
وی افزود: اجرای ۱۰۰ کیلومتر شبکه توزیع داخلی روستا، احداث ۵۱۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره، احداث ۷ باب ایستگاه پمپاژ و حفر و تجهیز ۱۰ حلقه چاه شامل حفاری، نصب پمپ و تجهیز چاه و اجرای خط برق را از جمله مشخصات فنی این پروژه و مجری این پروژه قرارگاه امام حسن مجتبی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این پروژه را ۵۰۰ میلیارد تومان است، بیان کرد: بخشی از تأمین آب روستاهای تحت پوشش مجتمع از سد خرم رود و مابقی از حفر چاه به صورت ضربتی انجام می‌شود.
وی افزود: برای روستاهای حاجی آباد و قلقل حفر چاه و تجهیز انجام شده است و تجهیزات مورد نیاز خریداری و شبکه آبرسانی روستا انجام گردیده است و اجرای خط برق در سایت وارد و بزودی پیمانکار انتخاب و چاه تجهیز و وارد مدار خواهد شد.
بختیاری‌فر عنوان کرد: با بهره برداری از این دو پروژه جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار می‌شوند. امیدوارم از خبر عملیات آبرسانی به ۳۶۰ روستا در استان همدان انجام شد راضی بوده باشید.

عملیات آبرسانی به ۳۶۰ روستا در استان همدان انجام شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۲ ۰۲:۳۹:۳۳