طرح های نیمه تمام احیای دریاچه ارومیه اتمام می یابد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر طرح های نیمه تمام احیای دریاچه ارومیه اتمام می یابد به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمدصادق معتمدیان عصر دوشنبه در این نشستی با معاونین وزرای نیرو، جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست کشور با موضوع احیای دریاچه ارومیه با تاکید بر تلاش وزارتخانه برای اتمام طرح‌های نیمه تمام احیای دریاچه ارومیه گفت: اجرای طرح‌های مهم انتقال آب به دریاچه ارومیه نظیر تونل انتقال کانی سیب و تصفیه خانه‌های فاضلاب در حوضه آبریز شتاب قابل توجهی گرفته و باید تلاش کنیم این طرح‌ها تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند.
مدیر اجرایی و دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با تاکید بر عزم‌دولت سیزدهم در احیای نگین آبی آذربایجان گفت: همراه سازی افکار عمومی برای احیای دریاچه امر ضروری و مهم است.
معتمدیان اظهار کرد: مردمی سازی سیاست‌های احیای دریاچه نقش بسزایی در اجرای برنامه‌ها دارد و بدون شک این مسیر نیازمند همراهی و مشارکت اقشار مختلف مردم است.
وی با تاکید بر اینکه باید یک آسیب شناسی از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در گذشته انجام شود، ادامه داد: جلب مشارکت مردم و همراهی افکار عمومی می‌تواند در پیشبرد اهداف ستاد احیا مؤثر باشد.
استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه اتمام طرح‌های سخت افزاری احیای دریاچه ارومیه باید تسریع یابد، اضافه کرد: اهتمام جدی در برنامه ریزی و اقدام در راستای برنامه‌های نرم افزاری باید مورد توجه قرار گیرد.
در این جلسه ضمن بررسی پیشنهادات در خصوص اصلاح ساختار کارگروه‌های ملی و دبیرخانه احیای دریاچه ارومیه، در زمینه آسیب شناسی اقدامات ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال‌های گذشته، اقدامات و مصوبات وزارتخانه‌های فعال در احیای دریاچه ارومیه، اعتبارات سال‌جاری و سال آینده بحث و تبادل نظر شد. امیدوارم از خبر طرح های نیمه تمام احیای دریاچه ارومیه اتمام می یابد راضی بوده باشید.

طرح های نیمه تمام احیای دریاچه ارومیه اتمام می یابد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۷ ۰۲:۳۸:۵۴