طالبان گفتگوی بین‌الافغانی برای تشکیل دولت فراگیر را
نمی‌پذیرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر طالبان گفتگوی بین‌الافغانی برای تشکیل دولت فراگیر را
نمی‌پذیرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری آناتولی، «روزا اوتونبایوا» رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفت: دولت موقت طالبان گفتگوی بین‌ الافغانی برای تشکیل یک دولت فراگیر را نمی‌ پذیرد.
رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان ضمن ابراز نگرانی از فعالیت‌ های اخیر گروهک تروریستی داعش در افغانستان گفت: طالبان کنترل خاک افغانستان را در دست دارد اما نمی‌ تواند بر گروه های تروریستی که در این کشور فعالیت دارند، غلبه کند.
از سوی دیگر، مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه پیشتر اعلام کرده بود: ۹۷ درصد مردم افغانستان در فقر زندگی می‌کنند و ۲۰ میلیون نفر نیز با گرسنگی شدید روبرو هستند.
شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته با برگزاری نشستی، وضعیت کنونی افغانستان را مورد بحث و بررسی قرار داد.
گفتنی است پس از روی کار آمدن گروه طالبان در افغانستان در ۱۵ آگوست سال گذشته و توقف کمک‌ های خارجی، این کشور شاهد افزایش بیکاری و فقر بوده و ارزش پول ملی نیز به شدت کاهش یافته است.
از سوی دیگر، آمریکا نیز به بهانه های مختلف ۷ میلیارد دلار ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان را به عنوان بخشی از تحریم‌ ها علیه طالبان بلوکه کرده است. کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از دولت آمریکا خواستند تا دارایی بلوکه شده افغانستان را آزاد کند.
گفتنی است که افغانستان پس از ۲ دهه اشغال از سوی نیروهای خارجی به سرکردگی تروریست‌ های آمریکایی، اکنون با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. امیدوارم از خبر طالبان گفتگوی بین‌الافغانی برای تشکیل دولت فراگیر را
نمی‌پذیرد
راضی بوده باشید.

طالبان گفتگوی بین‌الافغانی برای تشکیل دولت فراگیر را
نمی‌پذیرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۲ ۰۲:۴۵:۵۸