ضرورت توجه به امر تربیت و مسائل پرورشی در کنار ارتقا کیفیت
آموزش

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ضرورت توجه به امر تربیت و مسائل پرورشی در کنار ارتقا کیفیت
آموزش
به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد محمودزاده عصر چهارشنبه در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان قم اظهار داشت: در راستای ظرفیت سازی برای مدارس هیئت امنایی باید با مشورت با شورای های مختلف آموزش و پرورش به یک الگوی مناسبی برسیم.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش عنوان داشت: مدارس هیئت امنایی رقابت ناسالمی با مدارس غیر دولتی دارند که البته قرار نیست با فراهم آوردن امکانات مناسب در این مراکز و همچنین جذب دانش آموزان در آن و همچنین معلمین خوب مدارس هیأت امنایی وارد رقابت با مدارس دولتی و غیر دولتی شوند.
محمودزاده در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: مدارس غیر دولتی نباید به شهریه دانش آموزان اتکا کنند و می‌بایست بر اساس توانمندی و ظرفیت‌هایی که دارند در جهت تأسیس و اداره مدارس هیأت امنایی تلاش کنند.
وی ابراز داشت؛ سند راهبردی مدارس غیر دولتی بر اساس سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش می‌بایست مورد توجه باشد و ارتقای کیفیت آموزش و مباحث پرورشی در مدارس غیر دولتی لازم است.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش بیان داشت: هم اکنون نقدهایی به مدارس غیر دولتی در خصوص حرکت تک بعدی وجود دارد که ضرورت دارد مسائل پرورشی در کنار موضوع آموزشی مورد توجه جدی باشد.
محمودزاده عنوان داشت: مدارس غیر دولتی می‌بایست در موضوعات مختلف جامعه نقش‌آفرین باشد و انتظار بود که در حوادث اخیر کشور مسئولان مدارس غیر دولتی نسبت به شبهه زدایی دشمنان اقدامات لازم را انجام می‌دادند.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش عنوان داشت: همدلی خوبی در مجموعه آموزش و پرورش استان قم در خصوص مدارس دولتی و غیر دولتی وجود دارد و زمانی آموزش و پرورش موفق خواهیم داشت که شاهد مشارکت همگانی باشیم.
وی بیان داشت: همه ارکانی که در امر تعلیم و تربیت به صورت مستقیم یا غیرمستقیم دخیل هستند می‌بایست با هم افزایی در راستای اجرای مفاد سند بنیادین تحول که نسخه شفابخش آموزش و پرورش است در این راستا قدم بردارند.
محمودزاده عنوان داشت: در طی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین دوران دفاع مقدس هر کجا که مشارکت و همدلی مردم وجود داشت به موفقیت‌های خوبی دست یافتیم و مشکلات و معضلات آموزش و پرورش نیز با روحیه وحدت و همدلی قابل حل است.
وی در ادامه دهه فجر را فرصتی مناسب برای انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی به دانش آموزان برشمرد و افزود: مسئولان مدارس غیر دولتی و دولتی می‌توانند با برنامه ریزی مناسب در این راستا نقش‌آفرین باشد.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش عنوان داشت: سیاست دولت بر تقویت مدارس دولتی است که مدارس غیر دولتی نیز باید در عرصه رقابت اقدامات و راهکارهای لازم را انجام دهند. امیدوارم از خبر ضرورت توجه به امر تربیت و مسائل پرورشی در کنار ارتقا کیفیت
آموزش
راضی بوده باشید.

ضرورت توجه به امر تربیت و مسائل پرورشی در کنار ارتقا کیفیت
آموزش  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۹ ۰۲:۳۹:۰۷