ضرورت اخذ شناسنامه فنی ساختمان هنگام خرید آپارتمان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ضرورت اخذ شناسنامه فنی ساختمان هنگام خرید آپارتمان به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمد عزتی با اشاره به اهمیت صدور شناسنامه فنی ساختمان در کاهش تخلفات ساختمانی گفت: در سال ۱۳۸۹ قانونی تحت عنوان پیش فروش ساختمان به تصویب رسید که به دنبال آن شناسنامه فنی ساختمان در صورت درخواست سازنده، همزمان با صدور پروانه صادر می‌شود.
وی افزود: این طرح برای اولین بار در کشور به همت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز و با حمایت دادگستری آذربایجان‌شرقی از تبریز آغاز شده و در حال حاضر در طول ۹ ماهه اخیر تعداد پنج هزارو ۷۰۰ مورد و از زمان اجرای این طرح حدود ۵۵ هزار فقره شناسنامه صادر شده است.
عزتی ادامه داد: باتوجه به اینکه در شناسنامه‌های صادره نوع سازه، تعداد طبقات، تعداد واحدها، نوع تأسیسات و سایر اطلاعات لازم درج شده لذا از تمامی خریداران درخواست داریم در موضوع معامله آپارتمان حتماً از فروشندگان آن، شناسنامه فنی ساختمان را درخواست کنند.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: صدور شناسنامه فنی ساختمان در هنگام پیش‌فروش موجب کاهش تخلفات ساختمانی شده و سبب جلوگیری از سوءاستفاده و فروش واحدهای پیش بینی نشده در مجوزها می‌شود. امیدوارم از خبر ضرورت اخذ شناسنامه فنی ساختمان هنگام خرید آپارتمان راضی بوده باشید.

ضرورت اخذ شناسنامه فنی ساختمان هنگام خرید آپارتمان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۵ ۰۲:۳۹:۱۰