صلح و سازش موجب اتحاد و یکپارچگی بین مسلمین می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر صلح و سازش موجب اتحاد و یکپارچگی بین مسلمین می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد رزم روز سه شنبه در مراسم خون صلح در شهرستان دلفان در سخنانی با تاکید بر اینکه خداوند را شاکر و سپاسگزارم به خاطر توفیق حضور در این مراسم باشکوه، ارزشمند، ملی و عبادی اظهار داشت: خون صلح یک سنت حسنه و دیرینه بوده که ریشه در اعماق جان و روح و روان عشایر غرب کشور، مذهب و ملیت مردم لرستان و مردم با صداقت شهرستان دلفان دارد.
وی بیان داشت: امروز شاهد برگزاری این مراسم صلح و سازش، آشتی، دوستی، انس، الفت، مودت، برادری، صمیمیت، اتحاد، انسجام، یکپارچگی و همدلی در منطقه «خاوه» ولایت مدار شهرستان دلفان هستیم.
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به سومین روز از هفته وحدت بین اهل سنت و اهل تشیع و همچنین میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع) عنوان کرد: یاد و خاطره شهدای وحدت را گرامی می‌داریم.
رزم با تاکید بر اینکه این مراسم صلح و سازش به خاطر رضایت خداوند، عمل به سنت، عمل به دستورات پیامبر (ص)، آن هم در هفته وحدت، برگزار شده است ادامه داد: مردم شریف شهرستان دلفان، مردمی متدین، سنتی و مذهبی، بزرگ، نجیب و اصیل هستند که به سایت احکامبانی و سایت احکام ورزی شهرت دارند.
وی با تاکید بر اینکه مردم این شهرستان اهل گذشت، صمیمیت، برادری و اخوت هستند تصریح کرد: مردم دلفان، مردمی انقلابی، ولایت مدار، ایثارگر و شهید پرور و… هستند.
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به تلاش‌های خستگی ناپذیر معتمدین و ریش سفیدان ذی نفوذ شهرستان دلفان گفت: ریش سفیدان دارای مقبولیت بالایی در بین مردم هستند، چون مردم از نعمت وجود این بزرگان و همچنین روحانیت برخوردار هستند، اهل گذشت هستند و امروز شاهد جلب رضایت شصت و یکمین پرونده قتل عمد در استان لرستان ظرف سه سال گذشته هستیم.
رزم بیان داشت: صلح و سازش از ویژگی‌های برجسته مردم لرستان و به ویژه مردم شهرستان دلفان است، این موضوع جایگاه بسیار رفیعی در آموزه‌های اسلامی دارد.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه عفو و گذشت کار افراد دریا دل، بزرگ منش و… است که در صدد انتقام بر نمی آیند، با اینکه می‌توانند قصاص را اجرا کنند افزود: به همین خاطر امروز در محضر این خانواده بزرگ حضور پیدا کردیم.
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه این عمل اولیای دم بسیار ارزشمند است و دارای ثواب اخروی است تصریح کرد: از اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر نیز که بین مردم صلح و سازش ایجاد می‌کنند، تقدیر و تشکر می‌کنم.
رزم با تاکید بر اینکه صلح و سازش همواره مورد تاکید آموزه‌های اسلامی و نیاز جامعه است عنوان کرد: این امر منجر به وحدت، اتحاد و یکپارچگی بین مسلمین می‌شود، صلح و سازش زیربنای امنیت است و موجب تقویت منافع و اقتدار و قدرت ملی می‌شود.
وی تاکید کرد: امنیت از مؤلفه‌های رشد و توسعه هر جامعه است. امیدوارم از خبر صلح و سازش موجب اتحاد و یکپارچگی بین مسلمین می‌شود راضی بوده باشید.

صلح و سازش موجب اتحاد و یکپارچگی بین مسلمین می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۲ ۰۲:۳۹:۳۰