صرفه‌جویی مردم خاتم و مروست ۴۸۵ هزار مترمکعب در مصرف
آب

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر صرفه‌جویی مردم خاتم و مروست ۴۸۵ هزار مترمکعب در مصرف
آب
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مهدی حیدری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهار مورد تقلیل منصوبات و کاهش آبدهی در مجموع به میزان ۲۱.۵ لیتر در ثانیه با حجم صرفه جویی ۴۸۵ هزار و ۹۳۱ متر مکعب آب در راستای طرح احیا و تعادل بخشی در این دو شهرستان انجام شده است.
وی افزود: هشت مورد قطع و جمع آوری خطوط انتقال غیرمجاز آب به اراضی دیگر، ۲۴ مورد قطع برق و پلمب منصوبات چاه های مجاز دارای تخلف، دو مورد توقیف ادوات حفاری غیرمجاز، پنج مورد کشیدن و توقیف منصوبات غیر مجاز، ۲۸ مورد شناسایی چاه و گودال غیر مجاز و ۶ مورد پر کردن چاه غیر مجاز از اقدامات صورت گرفته توسط این اداره است.
حیدری با اشاره به همکاری خوب دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی اظهار داشت: اداره منابع آب شهرستان های خاتم و مروست با هرگونه تخلف در زمینه منابع آبی برخورد قانونی و جدی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه ۹۵ مجوز رفع عیب و تعمیر پمپ و لوله داده شده است، بیان کرد: تحویل حجمی آب کشاورزی و صنعت برای سومین سال پیاپی با همکاری کشاورزان و بهره برداران در حال انجام است.
حیدری، تعداد بازرسی های گروه گشت این اداره را ۶۰۶ مورد اعلام کرد و اظهار داشت: در راستای جبران کاهش آب دهی چاه های کشاورزی، صنعت، خدمات و شرب، ۱۲۷ مجوز در این دو شهرستان صادر شده است.
رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های خاتم و مروست با بیان اینکه ۵۳۲ حلقه چاه کشاورزی و ۴۳ حلقه چاه صنعتی دارای کنتور هوشمند هستند، گفت: بیش از ۹۹ درصد از چاه‌های کشاورزی و بیش از ۷۴ درصد از چاه های صنعتی این دو شهرستان به کنتور هوشمند مجهز شده اند. امیدوارم از خبر صرفه‌جویی مردم خاتم و مروست ۴۸۵ هزار مترمکعب در مصرف
آب
راضی بوده باشید.

صرفه‌جویی مردم خاتم و مروست ۴۸۵ هزار مترمکعب در مصرف
آب  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۱ ۰۲:۴۰:۵۵