صادرکنندگان نمونه آذربایجان غربی تجلیل می شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر صادرکنندگان نمونه آذربایجان غربی تجلیل می شوند حسین محمدجانی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام با بیان اینکه صادرکنندگان نمونه استان همه ساله بر اساس شاخص‌های ابلاغی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران در راستای تشویق و ایجاد رقابت بین صادر کنندگان انتخاب می‌شوند، افزود: امسال صادرکنندگان نمونه استان از بین ثبت نام کنندگان استان با عملکرد صادراتی در سال ۱۴۰۰ و مطابق شاخص‌های عمومی و اقتصادی انتخاب و در بهمن ماه سال جاری طی مراسمی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
وی افزود: برای انتخاب صادرکنندگان نمونه استان، صادر کنندگان در بازه زمانی مشخص در سامانه به صورت الکترونیکی ثبت نام و مدارک مورد نیاز را جهت بررسی به صورت فیزیکی به اداره بازرگانی ارائه می‌کنند و پس از بررسی مدارک و مستندات و استعلامات مورد نیاز و طرح در کارگروه ویژه انتخاب صادر کنندگان نمونه استان انتخاب می‌شوند.
محمدجانی تصریح کرد: مهمترین شاخص‌های انتخاب صادر کنندگان نمونه در هر گروه کالایی، آمار صادرات و رشد آن، تنوع بازارهای هدف صادراتی، نام و نشان تجاری و کیفیت کالای صادراتی، سطح فناوری و ارزش افزوده محصولات صادراتی، حضور در کنسرسیوم‌های صادراتی، اشتغال مولد و دائمی و مهارت‌های فنی و تخصصی بنگاه‌های صادراتی در حوزه بازاریابی و صادرات است.
رئیس اداره بازرگانی خارجی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی تأکید کرد: یکی از شاخص‌های مهم در انتخاب صادر کنندگان نمونه استان عمل به تعهدات ارزی حاصل از صادرات می‌باشد که صادر کننده برای انتخاب شدن باید حداقل ۶۰ درصد از تعهدات ارزی خود عمل کرده باشد. امیدوارم از خبر صادرکنندگان نمونه آذربایجان غربی تجلیل می شوند راضی بوده باشید.

صادرکنندگان نمونه آذربایجان غربی تجلیل می شوند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۶ ۰۲:۳۹:۲۶