شکست ایران برابر غول هندبال جهان/ باختیم اما صعود
کردیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شکست ایران برابر غول هندبال جهان/ باختیم اما صعود
کردیم
به گزارش خبرنگار سایت احکام، بیست و هشتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان از ۲۱ دی الی ۹ بهمن ماه با حضور ۳۲ تیم به میزبانی مشترک دو کشور لهستان و وسوئد برگزار می شود. تیم ایران در دومین حضور خود در این رقابت ها در گروه نخست با تیم های مونته نگرو، شیلی و اسپانیا هم گروه است.
هندبالیست های کشورمان در آخرین بازی خود در مرحله گروهی دوشنبه شب ۲۶ دی ماه از ساعت۲۳:۳۰ به مصاف تیم اسپانیا غول هندبال جهان رفتند و ٣٥ بر ٢٢ شکست خوردند.
شاگردان ووسلین وویویچ نیمه اول این بازی را بسیار خوب شروع کردند به طوریکه تا دقیقه ۲۰ اختلاف گل دو تیم بیشتر از ۵ نبود و شوت بازیکنان ایران بارها برای دروازه اسپانیا خطرآفرین شد. نیمه نخست در نهایت با نتیجه ۲۱ بر ۱۱ به سود اسپانیا تمام شد.
تیم ایران در حالی این نیمه را به اسپانیا واگذار کرد که ۵ بازیکن این تیم در لیگ مطرح فرانسه و مابقی نیز یا لژیونر بوده یا در اسپانیا در تیم های مطرحی چون بارسلونا بازی می کنند.
در نیمه دوم نیز بازیکنان ایران، چون محمد کیانی، محمدرضا کاظمی محمدرضا اورعی، مجتبی حیدرپور عملکرد بسیار خوبی داشتند. نیمه دوم برای ایران بسیار سخت بود چرا که اختلاف گل تیم اسپانیا افزایش یافته بود و باز کردن دروازه این تیم سخت تر از نیمه اول .
ووسلین که شکست شاگردانش در این بازی مسجل شده بود امیدرضا سرپوشی دروازه بان سوم ایران در نیمه دوم به میدان آورد تا این بازیکن هم شانس حضور در میدان جهانی را بدست بیاورد و از مسابقه ایران و اسپانیا کسب تجربه کند.
در نهایت هندبالیست های کشورمان این بازی را با نتیجه ۳۵ بر ۲۲ به تیم قدرتمند اسپانیا دارنده دو طلا و دو برنز جهان واگذار کرد.
گفتنی است، اسپانیا با کسب ۱۷ عنوان بین المللی ( ۴ مدال المپیک، ۴ مدال جهانی و ۹ مدال اروپایی) به عنوان یکی از موفق ترین تیم‌های هندبال دنیا لقب گرفته است. در کلکسیون افتخارات اسپانیایی‌ها دوبار عنوان قهرمانی جهان، چهار بار مقام سوم المپیک و دو بار هم عنوان نایب قهرمانی اروپا دیده می‌شود. این تیم به همراه سوئد تنها تیم‌هایی هستند که دوبار متوالی در اروپا عنوان قهرمانی را کسب کرده‌اند. بدترین نتیجه اسپانیا در المپیک به سال ۱۹۷۲ در مونیخ باز می گردد که آن‌ها عنوان پانزدهم را کسب کردند. در مقابل بهترین مقام المپیکی آن‌ها به المپیک توکیو ۲۰۲۰ باز می‌گردد که عنوان سوم را بدست آوردند. در مسابقات قهرمانی جهان گذشته که در سال ۲۰۲۱ در مصر برگزار شد، اسپانیا مدال برنز جهان را کسب کرد.سرمربی تیم هندبال اسپانیا، جوردی ریبرا ۵۹ سال دارد، در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ اسپانیا را به عنوان قهرمانی اروپا رساند. مدال برنز المپیک توکیو و برنز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ از دیگر افتخارات این سرمربی برای ماتادورهاست.
تیم هندبال ایران در پایان مرحله گروهی دیدارهای جهانی، با کسب یک برد با نتیجه ۲۵ بر ۲۴ برابر شیلی و یک شکست مقابل مونته نگرو با نتیجه ۳۴ بر ۳۱ و قبول شکست امشب خود به عنوان تیم سوم گروه اول صعود خود را به جمع ۲۴ تیم برتر مسابقات برای نخستین بار مسجل کرد. در این گروه تیم اسپانیا با ۶ امتیاز و سه برد در رده نخست قرار گرفت. مونته نگرو با دو برد و ۴ امتیاز دوم و ایران با یک پیروزی سوم گروه بود. تیم ایران در مرحله بعدی با سه تیم برتر گروه B از جمله فرانسه دارنده شش طلای جهان و بهترین تیم هندبال دنیا در بخش مردان و اسلوونی هم گروه است. تیم سوم این گروه در پایان مسابقات امشب مشخص خواهد شد. تیم سوم این گروه یکی از تیم های عربستان ولهستان می باشد که بازی امشب این دو تیم تکلیف تیم سوم صعود کنده را مشخص خواهد کرد.
محمد سیاوشی، علی رحیمی کازرونی، امیدرضا سرپوشی، مجتبی حیدرپور، محمدرضا اورعی، سلامان بربط، افشین صادقی، شهاب صادق‌زاده، وحید مسعودی، محمدمهدی بهنام‌نیا، میلاد قلندری، پویا نوروزی‌نژاد، محمد کیانی، سایت احکامداد صمصامی، یاسین کبیریان‌جو، رضا یادگاری دهکردی، سیدمهدی موسوی، صابر حیدری، محمدرضا کاظمی و علی کوهزاد، ۲۰ ملی‌پوش منتخب ووسلین ووویچ در تیم ملی در این رویداد می باشند. امیدوارم از خبر شکست ایران برابر غول هندبال جهان/ باختیم اما صعود
کردیم
راضی بوده باشید.

شکست ایران برابر غول هندبال جهان/ باختیم اما صعود
کردیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۷ ۰۲:۳۸:۰۰