شوک بدموقع «کمر» مراکش را شکست/ فرانسه حریف آرژانتین در
فینال شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شوک بدموقع «کمر» مراکش را شکست/ فرانسه حریف آرژانتین در
فینال شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، دومین دیدار از مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه روز چهارشنبه تیم‌های ملی مراکش و فرانسه در ورزشگاه البیت به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر خروس‌های اروپا به پایان رسید تا این تیم برای دومین دوره متوالی فینالیست شود.
این دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که مراکش برای نخستین بار در تاریخ فوتبال آفریقا در مرحله نیمه نهایی حضور داشت و از این شانس برخوردار بود که با پیروزی برابر فرانسه راهی فینال شود و شگفتی سازی خود را ادامه دهد.

مراکشی‌ها برای رسیدن به فینال حلقه اتحاد تشکیل دادند اما حریف فرانسه نشدند

تیم ملی فوتبال فرانسه هم که با اقتدار به این مرحله رسیده بود به دنبال دومین صعود متوالی به دیدار فینال جام جهانی بود اما می‌دانست برای رسیدن به این هدف حریف سرسخت و تسلیم ناپذیری را مقابل خود خواهد داشت که حریفانی چون پرتغال و اسپانیا را از دور مسابقات کنار زده بود.

تیم ملی فوتبال فرانسه در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

بازی با هیجان روی سکوها و انگیزه بالای بازیکنان دو تیم شروع شد اما هنوزدقایقی از آن نگذشته بود که شوک فرانسوی‌ها کمر شگفتی ساز جام را شکست و شرایط طوری رقم خورد که سرخپوشان مغربی دروازه خود را باز شده دیدند.
در دقیقه ۵ این دیدار فرانسه که می‌دانست باید مراکش را «پرس» کند و اجازه بازیسازی به این تیم ندهد، فشار روی دروازه حریف را در دستور کار قرار داد و در یک رفت و برگشت توسط «تئو هرناندز» به گل رسید.

هرناندز با این ضربه در دقیقه ۵ گل اول را وارد دروازه مراکش کرد

بعد از این گل معادلات بازی بهم خورد و مراکشی‌ها به آب و آتش زدند تا این گل را جبران کنند. تیم آفریقایی در نیمه اول موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت و چندین بار تا آستانه فرو ریختن دروازه فرانسه هم پیش رفت اما «هوگو لوریس» برابر این حملات ایستاد و چند بار دروازه اش را نجات داد.
یکی از مهمترین موقعیت‌های تیم ملی فوتبال مراکش ضربه قیچی برگردان «جواد الیامیق» بود که با وجود واکنش هوگو لوریس اما از دستان او هم عبور کرد و فقط تیر دروازه بود که مانع از گل شدن این ضربه تماشایی شد.

قیچی برگردان الیامیق یکی از صحنه‌های زیبای بازی فرانسه و مراکش بود

در نیمه دوم مراکش بازی را طوفانی آغاز کرد و در همان ۱۰ دقیقه اول چندین بار تا باز کردن دروازه فرانسه پیش رفت اما هر بار خط دفاعی و دروازه بان حریف اجازه رسیدن به گل را نداد. در این دقایق فرانسوی‌ها چشم به ضد حملات توسط امباپه داشتند اما این بازیکن هم نتوانست تیمش را از زیر فشار خارج کند و در چندین نوبت به نشانه مصدومیت روی زمین افتاد تا شاید بتواند سرعت حریف را با این حربه بگیرد.

امباپه در چند صحنه اینگونه نقش بر زمین شد تا سرعت حریف را بگیرد

در شرایطی که مراکشی‌ها برای رسیدن به گل تساوی تلاش می‌کردند و نبض بازی را در اختیار داشتند، فرانسه در یک ضد حمله توپ را به امباپه رساند و او پس از دریبل دو سه بازیکن حریف ضربه‌ای به توپ زد که به پای مدافعان مراکش برخورد کرد و با تغییر جهت مقابل پای «رندال کولو» افتاد تا این بازیکن در دقیقه ۷۹ دروازه را برای بار دوم باز کند.
در دقایق باقی مانده بازهم مراکش به روند هجومی خود ادامه داد تا شاید بتواند فاصله را کم و بر هیجان بازی در دقایق پایانی اضافه کنند اما این تلاش ثمری نداشت و شگفتی ساز جام بیست و دوم با قبول شکست برابر قهرمان دوره گذشته راهی رده بندی شد تا حریف کرواسی برای کسب عنوان سوم باشد.

قاب پایان رویای مراکش برای فینالیست شدن 

تیم ملی فوتبال فرانسه هم با راهیابی به دیدار فینال برای دومین دوره متوالی حریف تیم ملی آرژانتین شد. فرانسوی‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ دیدار فینال را با کرواسی برگزار کردند و قهرمان شدند. امیدوارم از خبر شوک بدموقع «کمر» مراکش را شکست/ فرانسه حریف آرژانتین در
فینال شد
راضی بوده باشید.

شوک بدموقع «کمر» مراکش را شکست/ فرانسه حریف آرژانتین در
فینال شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۵ ۰۲:۳۹:۱۹