«شهید نواب صفوی» در مسیر انقلاب اسلامی جریان ساز بود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر «شهید نواب صفوی» در مسیر انقلاب اسلامی جریان ساز بود به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد مهدی عبدخدایی عصر سه شنبه در مراسم شصت و هفتمین سالگرد شهادت «سید مجتبی نواب صفوی» و یارانش که در آرامستان وادی السلام قم برگزار شد در سخنانی با تجلیل از شخصیت شهید نواب صفوی اظهار داشت: نواب صفوی نسبت به مسائل دینی و مذهبی دغدغه مند بود و وقتی غائله احمد کسروی پیش آمد، درس و حوزه را در نجف اشرف تعطیل کرد و ایران آمد تا پاسخ حرف‌های سخیف این فرد را بدهد.
همرزم شهید نواب صفوی عنوان داشت: عالمای نجف شهید نواب صفوی را در رسیدن به ایران کمک کردند تا او بتواند به وظیفه اش عمل کند و غائله کسروی را پایان دهد.
وی بیان داشت: احمد کسروی در ملاقاتی که با شهید نواب صفوی داشت نسبت به موضوع شفاعت سیدالشهدا (ع) و ائمه معصومین حرف‌های نادرستی مطرح کرد و گفت در قرنی که شاهد هستیم اتم در حال شکافتن است شیعیان هنوز به دنبال معجزه از آهن هستند که منظور او ضریح ائمه معصومین بود و شهید نواب صفوی به او اینگونه پاسخ داد که وقتی عکس فرزند و عزیزت را می بوسی آیا در حال بوسیدن کاغذ هستی یا بدین طریق محبت خود را اظهار می‌کنید و بوسه ما به ضریح سیدالشهدا (ع) اینگونه است و حسین (ع) آزاده ای است که اگر مسیحی و یهودی و بودایی منصف بداند که چگونه مردانه جنگیده است مجذوب او خواهد شد.
عبدخدایی ابراز داشت: در روزهایی که کمونیسیم و سوسیالیست دنیا را گرفته بود؛ امام راحل وقتی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند فرمود جمهوری اسلامی، نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم و شهید نواب صفوی نیز دقیقاً همان حرف‌های امام راحل را به زبان داشت هر چند که به اندازه امام راحل علم نداشت.
همرزم شهید نواب صفوی تصریح کرد: شهید نواب صفوی همانند علامه بهبهانی و شیخ انصاری که در حوزه علمیه جریان ساز بودند او نیز در راستای پیروزی انقلاب اسلامی جریان ساز بود.
وی در ادامه با اشاره به ملاقات نواب صفوی با ملک حسین بن طلال پادشان اردن بیان داشت: شهید نواب صفوی ۳۰ سال بیشتر نداشت که به دیدار مسئولین بلندپایه کشورهای اسلامی می‌رفت و در دیدار ملک حسین پادشاه اردن به او گفت من به دیدن پادشاهان نیامدم و از دیدن پادشاهان نیز متنفرم، اما چون تو سید هستی آمدم تو را نصیحت کنم که روزنامه‌های این کشور عکس نواب صفوی را در کنار ملک حسین چاپ کردند و نوشتند نواب، ملک حسین را نصحیت کرد.
عبدخدایی همچنین با اشاره به شخصیت انقلابی مقام معظم رهبری اظهار داشت: آیت الله خامنه ای شخصیت والایی است که با اقتدار در حال مبارزه با استعمار است و در بین سران کشورهای کسی همانند و همتای او را سراغ نداریم. امیدوارم از خبر «شهید نواب صفوی» در مسیر انقلاب اسلامی جریان ساز بود راضی بوده باشید.

«شهید نواب صفوی» در مسیر انقلاب اسلامی جریان ساز بود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۸ ۰۲:۴۳:۵۶