شهرستان گناوه مهیای اقامه عزای سالار شهیدان می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهرستان گناوه مهیای اقامه عزای سالار شهیدان می‌شود حجت الاسلام علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام اظهار داشت: شعار ملی «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» با هشتگ طرف درست تاریخ به عنوان شعار مشترک جامعه محبان اهل‌بیت (ع) و هیأت‌های عزاداری در ایام محرم و صفر ۱۴۰۳ انتخاب شد.
وی ادامه داد: انتخاب این شعار، این پیام را به جهانیان مخابره خواهد کرد که اگر خواهان آزادی و پایمردی و استقامت هستید باید به سیره شخصیت عظیم الهی امام حسین (ع) عمل کنید.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: امام حسین علیه‌السلام به عنوان سرور آزادگان، شعار «هیهات من الذله» را به صورت عملی اجرا کرد و از همه بشریت خواست که نه با ظالم عقد اخوت ببندید و نه زیر بار ظلم بروید.
حجت الاسلام محمدی افزود: در دنیای کنونی که تحولات جهانی رقم خورده و مردم زیر بار ظلم رفته، آگاه شده‌اند و شعار هیهات من الذله را سر می‌دهند، طرف درست تاریخ ایستاده‌اند و به حمایت از مظلومان عالم همانند غزه و فلسطین قیام کرده‌اند و پاسخ تاریخ را این گونه می‌دهند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه افزود: شهرستان دارالمومنین گناوه از شهرستان‌های مذهبی استان بوشهر با سابقه طولانی در عزاداری‌های سنتی و سبکی اصیل برگرفته از آئین و شعائر دینی در کشور که زبانزد است امسال نیز همچون سال‌های گذشته با نزدیک شدن ماه محرم، ماه عزای آل الله با سیاه پوش کردن حسینیه‌ها، تکایا و معابر شهری مهیای عزاداری سالار شهیدان است.
حجت الاسلام محمدی یادآور شد: این شهرستان با ظرفیت تبلیغی و اماکن مذهبی خود، برپایی ایستگاههای محرم و مواکب و همچنین نمایشگاه سنتی، علم گردانی، سینه زنی و دمام زنی محرم را پرشورتر از سال‌های قبل رقم خواهد زد.
وی بیان کرد: همچنین در این ایام خطبا و روحانیون، مردم را با راه و حرکت سید الشهدا و سیره زندگی آن حضرت آشنا خواهند کرد. امیدوارم از خبر شهرستان گناوه مهیای اقامه عزای سالار شهیدان می‌شود راضی بوده باشید.

شهرستان گناوه مهیای اقامه عزای سالار شهیدان می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۵ ۰۲:۳۹:۲۳