شهدای یورش صهیونیست ها به نابلس به سه نفر رسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهدای یورش صهیونیست ها به نابلس به سه نفر رسید به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، مقامات فلسطینی اعلام کردند که در جریان درگیری نیروهای رژیم صهیونیستی با شهروندان در شهر نابلس واقع در کرانه باختری، دست کم سه فلسطینی شهید و ۱۹ نفر زخمی شدند. پیشتر هلال احمر فلسطین تعداد زخمی‌های حملات شهر نابلس را بیش از ۲۰ نفر اعلام کرده بود.
به گفته سخنگوی جنبش فتح فلسطین، خشونت‌ها بامداد سه‌شنبه پس از ورود تعداد زیادی از نیروهای صهیونیستی به شهر نابلس آغاز شد و ورود این نیروها واکنش مبارزان فلسطینی را به همراه داشت.
وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه کوتاهی اعلام کرد: «بر اثر تیراندازی رژیم صهیونیستی در نابلس سه نفر جان خود را تا کنون از دست داده اند و ۱۹ نفر نیز زخمی شدند که حال سه تن از آنها وخیم است.»
ارتش رژیم صهیونیستی جزئیاتی از این یورش و حوادث بامداد سه شنبه را اعلام نکرده و فقط عملیات نیروهایش را در نابلس تائید کرده است.
«نبیل ابورودینه»، از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در بیانیه‌ای گفت: «محمود عباس در حال برقراری تماس‌های فوری برای توقف این تجاوز علیه مردم ما در نابلس است.»
ابورودینه در تلویزیون فلسطین گفت: «همه این اقدامات عواقب خطرناک و مخربی خواهد داشت.»
ندا ابراهیم، خبرنگار الجزیره نیز که از رام الله گزارش می‌دهد، گفت: «درگیری های مسلحانه در شهر قدیمی نابلس و اطراف آن در شمال کرانه باختری اشغالی همچنان پس از ساعات بامداد ادامه داشته است و ما می‌شنویم که منابع محلی این حمله را صحنه‌ای از جهنم توصیف می‌کنند.»
ابراهیم همچنین گفت: «تعداد زیادی از نیروهای اسرائیلی در نابلس هستند، اگرچه نابلس بیش از دو هفته است که توسط نیروهای اسرائیلی محاصره شده است.»
ندا ابراهیم در ادامه اظهار داشت: «نیروهای تل آویو شهر نابلس را مسدود کرده اند و می‌گویند که بدنبال ردیابی گروهی هستند که خود را عرین الاسود می‌خوانند.»
الجزیره همچنین گزارش داده است که انتظار می‌رود با ادامه درگیری‌ها، تعداد تلفات نیز افزایش یابد.
از سوی دیگر، منابع فلسطینی اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی با پهباد برخی خانه‌ها را در شهر نابلس هدف قرار داده است.
همزمان برخی منابع اعلام کرده‌اند که ارتش رژیم صهیونیستی در پی ضربات سختی که در درگیری‌های نابلس متحمل شده، درصدد اعزام تانک به این شهر است، اگرچه تا کنون ارتش رژیم صهیونیستی در حمله به نابلس از پهباد و موشک‌های دوش پرتاب استفاده کرده است.
در ساعاتی که درگیری‌ها در نابلس جریان داشت، منابع فلسطینی اعلام کردند که پهپادهای ارتش رژیم صهیونیستی یک دستگاه خودرو را در محله رأس العین نابلس هدف قرار داده‌اند که در این حمله جنایتکارانه چند نفر به شهادت رسیده‌اند البته جزئیات این خبر تأیید نشده است.
پایگاه خبری عبری زبان واللا نیز اعلام کرد که آنگونه که پیداست، عملیات نظامی بامدادی ارتش در نابلس، با هدف خنثی کردن حمله بزرگی که گروه عرین الاسود برای آن برنامه‌ریزی کرده بود، صورت گرفته است.
همچنین «تال لیو رام»، خبرنگار سرشناس اسرائیلی عنوان کرد که حوادث شب گذشته در نابلس از جهت شدت درگیری‌ها غیرعادی و بی‌سابقه بوده است.
مبارزان فلسطینی عرین الاسود روز یکشنبه اعلام کرده بودند که یکی از اعضای ارشد آن‌ها به نام تامر الکیلانی بر اثر انفجار بمبی که در یک موتورسیکلت کار گذاشته شده بود در شهر قدیمی نابلس به شهادت رسیده است. این گروه؛ الکیلانی را یکی از سرسخت‌ترین جنگجویان خود توصیف کرد و تل آویو را مسئول عملیات تروریستی علیه او می‌داند، اگرچه منابع داخلی تل آویو نیز انجام این اقدام تروریستی را تائید می‌کنند، هرچند ارتش رژیم صهیونیستی به صورت رسمی از اظهار نظر درباره این ادعا خودداری کرده است. در عین حال یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از حادثه تروریستی منجر به شهادت الکیلانی استقبال کرده است.
نیروهای صهیونیستی از ماه مارس یعنی از حدود شش ماه گذشته تا کنون حملات شبانه ای را در کرانه باختری اشغالی انجام می‌دهند که به ادعای آنها برای از بین بردن شبکه‌های مسلح و خنثی کردن حملات از سوی مبارزان آزادی خواه فلسطینی است.
در ماه می یعنی حدود چهار ماه پیش نیز، سربازان صهیوینستی، «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار فلسطینی را در حالی که در جنین کرانه باختری اشغالی مشغول تهیه گزارش بود، به ضرب گلوله به شهادت رساندند.
عملیات‌های مقاومت فلسطینیان در کرانه باختری هر لحظه رو به افزایش است و پیشتر «اور هیلر» خبرنگار نظامی شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرده بود که بیشترین چیزی که سرویس‌های امنیتی اسرائیلی را نگران کرده، تبدیل شدن نابلس به جنین دوم است.
اگرچه رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان سعی دارند اوضاع امنیتی کرانه باختری را کنترل کنند، اما تنش بین فلسطینی‌ها و اشغالگران قدس روز به روز شدت می‌گیرد، تا جایی که مقامات صهیونیستی و آمریکایی نسبت به شروع انتفاضه جدید در این منطقه هشدار می‌دهند. سازمان امنیتی «شاباک» خواستار تشدید تدابیر امنیتی در شمال کرانه باختری شده و هشدار داده که کرانه باختری در حال خارج شدن از کنترل است و توصیه کرده که ارتش و سرویس‌های امنیتی تل‌آویو تدابیر امنیتی را پیش از اینکه اوضاع از کنترل خارج شود، تشدید کنند.
رسانه‌های اسرائیلی هم بارها تصاویری از صدها فلسطینی که با سنگ و گلوله به نیروهای اسرائیلی حمله می‌کنند، منتشر کرده و گفته‌اند که مبارزات دیگر متعلق به جنین یا نابلس نیست، بلکه این تصاویر از هر شهر و روستایی و حتی از توابع شهر قدس اشغالی هم دیده شده است. با این وجود دامنه فعالیت فلسطینی‌ها به سراسر کرانه باختری و قدس اشغالی کشیده شده است و مقامات اسرائیلی از انفجار اوضاع امنیتی بسیار نگران هستند. امیدوارم از خبر شهدای یورش صهیونیست ها به نابلس به سه نفر رسید راضی بوده باشید.

شهدای یورش صهیونیست ها به نابلس به سه نفر رسید  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۵ ۰۲:۳۷:۴۲