شهادت بیش از ۱۳هزار کودک در جنگ غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت بیش از ۱۳هزار کودک در جنگ غزه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، آژانس امدادرسانی سازمان ملل در امور فلسطین موسوم به آنروا در بیانیه‌ای با انتقاد از ادامه جنگ در غزه اعلام کرد که براساس گزارش یونیسف تا کنون بر اثر جنگ در غزه ۱۳ هزار و ۷۵۰ کودک به شهادت رسیده اند.
آنروا افزود که مقامات اشغالگر از ارائه کمک‌های حیاتی به هزاران پناهنده فلسطینی جلوگیری می‌کنند.
به گفته آنروا، جلوگیری از ورود کمک‌های انسان دوستانه به غزه توسط اشغالگران، سیستم بشردوستانه در این باریکه جنگ زده را در معرض خطر بیشتر قرار می‌دهد و منجر به عواقب جدی در سطوح بشردوستانه و حقوق بشر می‌شود.
ساعاتی پیش هم شهادت ۱۲ فلسطینی در بمباران خانه‌ای در رفح تأیید شد. گفته شده که جنگنده‌های اسرائیلی خانه‌ای را در شمال شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند و در این جنایت ۱۲ فلسطینی از جمله شماری زن و کودک به شهادت رسیده و تعدادی هم زخمی شدند.
روز پنجشنبه نیز ارتش رژیم صهیونیستی به زخمی شدن شمار دیگری از نظامیان خود در درگیری‌ها با نیروهای مقاومت در نوار غزه اذعان کرد.
ارتش رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته ۸ نظامی دیگر این رژیم در نبردهای غزه مجروح شدند.
گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی هم امروز اعلام کردند که تجمعات سربازان و خودروهای ارتش رژیم صهیونیستی را در نزدیکی بیمارستان شفا در غرب شهر غزه بمباران کرده است.
دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین در غزه هم روز پنجشنبه اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست بیش از ۲۰۰ آواره فلسطینی را در بیمارستان شفا اعدام کردند.
بنا به اعلام این دفتر، ۵ پزشک و پرسنل کارد درمان بیمارستان شفا در میان اعدام شدگان قرار داشتند.
دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین در غزه اعلام کرد که اشغالگران با بمباران ساختمان بیمارستان، کادر پزشکی و آوارگانی که درون ساختمان پناه گرفته‌اند را وادار به خروج از ساختمان می‌کنند.
نظامیان صهیونیست طی روزهای گذشته حمله‌های وحشیانه خود را علیه بیمارستان‌های نوار غزه و به صورت مشخص بیمارستان‌های شفا و امل تشدید کرده‌اند.
از سوی دیگر، دیوان دادگستری بین‌المللی در لاهه رژیم صهیونیستی را ملزم به تضمین عدم نقض حقوق فلسطینیان در غزه از سوی نظامیان خود کرد.
دیوان دادگستری بین‌المللی روز پنج شنبه حکم جدیدی اعلام کرد که به موجب آن رژیم صهیونیستی به انجام اقدامات لازم و مؤثر جهت همکاری با سازمان ملل برای کمک رسانی به غزه ملزم می‌شود.
دیوان دادگستری بین‌المللی در بیانیه‌ای اعلام کرد رژیم صهیونیستی باید ارائه خدمات اساسی و کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه را بدون هرگونه مانعی به صورت گسترده تضمین کند.
دیوان دادگستری بین‌المللی همچنین از رژیم صهیونیستی خواست تا تضمین کند نظامیان این رژیم حقوق فلسطینیان در غزه را نقض نمی‌کنند.
دیوان بین المللی دادگستری رژیم صهیونیستی را ملزم به افزایش ظرفیت و تعداد گذرگاه‌های زمینی به غزه کرد و از این رژیم خواست این گذرگاه‌ها را تا زمانی که لازم باشد باز نگه دارد.
در حکم جدید دیوان دادگستری بین‌المللی در لاهه آمده است که رژیم صهیونیستی باید ظرف یک ماه از تاریخ صدور این حکم، گزارشی را درباره اقداماتی که در خصوص کمک رسانی به غزه اتخاذ خواهد کرده، به این دیوان ارائه کند. امیدوارم از خبر شهادت بیش از ۱۳هزار کودک در جنگ غزه راضی بوده باشید.

شهادت بیش از ۱۳هزار کودک در جنگ غزه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۹ ۰۲:۴۱:۲۳