سیب آذربایجان غربی صاحب برند می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سیب آذربایجان غربی صاحب برند می شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، خسرو شهبازی عصر پنجشنبه در بازدید استاندار آذربایجان غربی از نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع کشاورزی در ارومیه، اظهار کرد: از چهار میلیون تن سیب درختی تولیدی کشور، یک تا ۱.۵ میلیون تن توسط کشاورزان این منطقه تولید می‌شود.
وی اضافه کرد: با حمایت استاندار آذربایجان غربی و مشارکت بخش خصوصی در یک سال اخیر با راه اندازی واحدهای سورت و بسته بندی مکانیزه در سطح استان، سیب پادرختی که در گذشته برای استان یک معضل بود، در حال حاضر با انجام فرایندهای تکمیلی به یک محصول باارزش صادراتی تبدیل و در حال حاضر ۴۰۰ هزار تن محصول آماده صادرات به بازارهای هدف شده است.
معتمدیان عنوان کرد: پیش از راه اندازی واحدهای سورت و بسته بندی مکانیزه، سیب درختی صادراتی استان بعد از رسیدن به کشور مقصد دوباره بسته‌بندی و سورت می‌شد که از کیفیت محصول کاسته می‌شد که این مشکل تا حدود زیادی رفع شده است.
استاندار آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: درصدد برندسازی برای سیب استان در راستای توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید خارجی هستیم.
شهبازی افزود: هم اکنون سیب درختی استان سایزبندی شده و با وزن بندی خود به کشورهایی مثل روسیه، پاکستان، هندوستان، عربستان، ازبکستان و همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود. امیدوارم از خبر سیب آذربایجان غربی صاحب برند می شود راضی بوده باشید.

سیب آذربایجان غربی صاحب برند می شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۴ ۰۲:۴۵:۱۰