سیاسی کردن فعالیتهای بشردوستانه رنج مردم سوریه را تشدید کرده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سیاسی کردن فعالیتهای بشردوستانه رنج مردم سوریه را تشدید کرده
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد پس از تصمیم شورای امنیت مبنی بر تمدید ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه تاکید کرد که ادامه سیاسی کردن فعالیت‌های بشردوستانه توسط غرب و فقدان اراده واقعی برای دستیابی به پیشرفت در وضعیت بشردوستانه و ادامه تحمیل اقدامات قهرآمیز غیرقانونی، رنج مردم سوریه را تشدید کرده است.
وی همچنین بر اهمیت ایجاد پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر و ضرورت حمایت از تلاش‌ها برای ارائه خدمات اساسی برای اطمینان از بازگشت پناهندگان تاکید کرد.
صباغ همچنین گفت که سوریه تمام تلاش‌های ممکن را برای ارائه خدمات اولیه به شهروندان خود انجام داده و همچنان انجام می‌دهد و با جدیت برای بهبود شرایط زندگی آنها تلاش می‌کند و با سازمان ملل متحد و آژانس‌های بشردوستانه آن برای اطمینان از ارائه کمک به همه سوری‌ها بدون تبعیض همکاری می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: تلاش‌های زیادی که سوریه برای بهبود وضعیت انسانی انجام می‌دهد، با چالش‌های واقعی و دشواری‌های بزرگی روبه‌رو بوده و همچنان ادامه دارد که این اقدامات تأثیر بسزایی در عدم دستیابی به پیشرفت‌های محسوس در وضعیت انسانی تا امروز داشته است.
لازم به ذکر است که شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا قطعنامه ادامه ساز و کار ارسال کمک‌های بشر دوستانه به سوریه را ۶ ماه دیگر تمدید کرد.
بر اساس این گزارش، کمک‌های بشر دوستانه همچنان به مدت ۶ ماه دیگر از طریق ترکیه وارد سوریه خواهد شد.
گفتنی است ارسال کمک‌های بشردوستانه فرامرزی به سوریه منوط به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است. قطعنامه شورای امنیت برای ارسال این کمک‌ها سال ۲۰۱۴ به تصویب رسیده است.
شورای امنیت سال ۲۰۱۴، زمانی که جنگ سوریه در اوج قرار داشت، با تصویب قطعنامه‌ای کمک رسانی‌های انسانی به مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح مختلف را مجاز کرده بود. علاوه بر گذرگاه‌های ترکیه، گذرگاه‌های اردن و عراق هم جزو این مکانیسم کمک رسانی بودند، اما ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی بسته شدند. امیدوارم از خبر سیاسی کردن فعالیتهای بشردوستانه رنج مردم سوریه را تشدید کرده
است
راضی بوده باشید.

سیاسی کردن فعالیتهای بشردوستانه رنج مردم سوریه را تشدید کرده
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۰ ۰۲:۳۷:۳۲